Polonia w Chicago jak Państwo Islamskie

9
313

TomorosSpecjaliści od walki z międzynarodowym terroryzmem, obserwatorzy świata, politycy, dziennikarze i wielu mędrców, zastanawia się dlaczego propaganda tak zwanego Państwa Islamskiego odnosi znaczące sukcesy, powoduje, iż tysiące młodych ludzi porzuca swoje domy  zbudowane w zachodniej, dostatniej cywilizacji i jedzie walczyć gdzieś w syryjskich ruinach, aby cofnąć świat do mroków średniowiecza. Przyjrzyjmy się przez chwilę, chorej propagandzie islamistów.

Cała propaganda, została oparta na fikcyjnej tezie, iż zły świat Zachodu zaatakował islam. Tylko patrzeć jak Krzyżowcy zabronią praktykowania islamu i fizycznie zgładzą wierzących. Dlatego wszyscy wierzący w Proroka powinni  powstać i walczyć w obronie zagrożonej religii. Walka w obronie religii jest podstawowym moralnym, świętym obowiązkiem muzułmanina.

Jednym z celów propagandy islamistów jest przestraszenie wrogów, stąd drastyczne nagrania z obcinania głów, czy organizowanie publicznych egzekucji., na które spędzane są całe miasta. W propagandowych filmach ukazywane są rzekome militarne sukcesy oraz odwaga bojowników. Na propagandowych filmikach bojownicy skaczą  wśród wybuchów artyleryjskich.  Po zakończonej walce pojawia się człowiek z KA-47 i flagą państwa islamskiego, symbolizującą, że oto nadchodzą nowe, lepsze czasy. W wielu propagandowych materiałach Państwo Islamskie jest pokazywane jako klasyczna utopia. Oglądamy Zielone ogrody i drzewa kwitnące w sadach, zastawione jedzeniem stoły widzimy  bojowników odpoczywających nad wodą lub bawiący się z kotami. Ta propaganda przedstawia Państwo Islamskie jako ziszczenie muzułmańskiej wizji raju. Dżannah czyli, niebo w islamie, jest charakteryzowane jako kraina mlekiem i miodem płynąca, pełna pięknych domów i ogrodów. To nagroda jaka czeka dla odważnych bojowników, którzy wysłuchają głosu Boga i ruszą do boju z niewiernymi. Opisy te przypominają wizje rosyjskiego pisarza, utopijnego socjalisty Czernyszewskiego  zawarte w gorących snach Wiery.

Na innych filmach propagandowych zobaczymy nastolatki idące rodzić nowych bohaterów, bojownikom. Na jeszcze innych  filmach oglądamy rzekomo normalne życie, w tak zwanym Państwie Islamskim, zobaczymy biblioteki, pełne książek, zgodnych z wyznawana ideologią, zaś obok koranu leży obowiązkowy pistolet.  Mowy nie ma o prezentowaniu innych poglądów, czy jakiejkolwiek dyskusji.

Materiały propagandowe ukazują islamistów na tle nowoczesnej broni, której w realnym świecie,  nie posiadają. Zobaczymy także dzieci w szkole koranicznej, gdzie deklarują chęć oddania życia w walce z niewiernymi.

Obecnie, gdy kampania prezydencka w Polsce weszła na ostatnią prostą, Polonia w Chicago poddana została ogromnemu propagandowemu atakowi. Znaczna część polonijnych mediów zapomniała o dziennikarskich standardach, stając się szczekaczkami Prawa i Sprawiedliwości. Jak popatrzeć na tę propagandę łatwo zauważymy, że posługuje ona się identycznymi technikami  jak propaganda Państwa Islamskiego. Nasilenie propagandy w Chicago jest zaskakujące gdyż Wietrzne Miasto nie wielkiego wpływu na wynik wyborów.

Przede wszystkim mówi się, że Polska została zaatakowana.W propagandzie ISIS zaatakowany został islam, tutaj zaś chrześcijaństwo i zachodnia cywilizacja.  Na polskiej ziemi rozgrywa się walka w obronie brutalnie niszczonej, chrześcijańskiej cywilizacji. Ataku dokonały potężne międzynarodowe siły, które podporządkowały sobie rodzimych zdrajców w postaci Platformy Obywatelskiej. Rozmaici komentatorzy, jak fragmenty Koranu, w szkole islamskiej, do znudzenia  powtarzają te brednie.  Zaatakowanej Polski bronić muszą wszyscy członkowie narodu, poprzez udział w głosowaniu i poparciu kandydata PiS, czołowego rycerza broniącego narodowej reduty.  Andrzej Duda przemawiając na Kujawach mówił o tym, iż Europa nie będzie nam narzucać obcych nam idei. My pozostaniemy wierni tradycyjnym, naszym wartościom.   Tworzenie poczucia zagrożenia, wmawianie, iż wróg podchodzi pod drzwi naszego domu, jest wspólną cechą propagandy ISIS i tej jaka leje się z głośników radiowych pisowskich szczekaczek na falach radia 1080 i 1490 AM. Cenzura jest pełna,w propagandowych audycjach, nie dostanie głosu jakikolwiek polityk PO, wiadomo jego trzeba zaszczuć i zohydzić. O dyskusji, przedstawianiu argumentów mowy nie ma.

Podobnie jak ISIS chicagowska propaganda na rzecz Dudy odwołuje się do utopii. Wystarczy tylko, że odsunie się złodziej, których przecież trzeba rozliczyć, natychmiast zapanuje powszechne szczęście, przecież Polska jest krajem bogatym,  tylko okradanym, zbrodniczo ograbianym przez obcy kapitał oraz rodzimych kapitalistów – grzmią w radiu!  Chicagowska propaganda uwielbia mocne słowa, mistrzem w ich używaniu jest Jan Sordyl. Słyszymy więc mocne słowa o terrorze, zbrodni władzy, haniebnej zbrodni, tak jakby zbrodnia mogła nie być „haniebną”.

Słuchacze polonijnych szczekaczek, podlegają systematycznemu praniu mózgu: Definiowane w psychologii pranie mózgu polega na systematycznym wpływania na czyjeś poglądy, działania i przekonania. Jest to szereg zabiegów stosowanych w celu zmiany przekonań, uczuć potrzeb, postaw, po to, aby osoba manipulowana, działała zgodnie z oczekiwaniami grupy manipulującej.

W propagandzie politycznej stosowane są rozmaite techniki, dla przykładu podam tylko kilka: izolacja, degradacja i poniżanie.

Izolacja między innymi polegać będzie, wmawianiu, że jesteśmy zagrożeni, zaś inne osoby, czy pisma, media mogą mieć na nas zły wpływ. Technikę tę stosuje między innymi Radio Maryja.  Przegląd prasy polega na wspominaniu jedynie tekstów jakie ukazały się w „Naszym Dzienniku”.  Teksty w innych gazetach mogą być niebezpieczne burzyć pożądaną wizję świata, więc nie wolno o nich wspominać.

Kiedy osoba lub grupa społeczna otrzymuje informacje wyłącznie  z kontrolowanego źródła, można zacząć podawać informacje fałszywe lub sprytnie spreparowane. Na przykład wielokrotnie przypomina się o jakimś poniżającym doświadczeniu, przypomina się jakiś błąd. Błąd prawdziwy lub urojony zostaje rozdmuchany do niebotycznych rozmiarów. Na przykład do wielkich rozmiarów rozdmuchiwano wypowiedzi uznane za niesprawiedliwe wobec Polski, Polaków. Stwarza to poczucie zagrożenia, sugeruje, że zostaliśmy zaatakowani, potrzebna jest odpowiedź, musimy się jednoczyć wobec jakiejś idei, walki z czymś lub kimś.  Musimy wdeptać w ziemię dyrektora FBI, czy Kubę Wojewódzkiego, gdyż nie chcą się podporządkować naszej wizji świata.

W praniu mózgu ważną rolę może odgrywać religia. Młodzi ludzie po szkołach koranicznych. nie mają pojęcia jak wygląda świat, znają na pamięć wiele fragmentów koranu.  Praniu mózgu sprzyja strach przed boską, nieuchronną karą. Pozwala także odwoływać się do przyszłego utopijnego szczęścia, nagrody, za wierne wykonanie poleceń.  Wysadzenie się w sklepie, czy oddanie głosu na wskazaną osobę, wszystko jedno.  Proszę zwrócić uwagę jak w tych polonijnych szczekaczkach świat jest poukładany, jak świattam jest czarno-biały.  Jak łatwo i prosto można rozwiązać problemy.  Wystarczy tylko zniszczyć paru ludzi, powiesić, zamknąć w więzieniu,a natychmiast manna, zacznie lecieć z nieba.

Patrzę na tę propagandę z przerażeniem.  Do czego to może prowadzić?  To co dzieje się na terenach opanowanych przez Państwo Islamskie,powinno być przestrogą, przed uleganiem temu zalewowi kłamstwa, powinno włączyć mechanizmy ochronne. Przypomina mi się słynna scena z filmu „Cabaret”, z piosenką „Tomorrow Belongs to Me”.

Andrzej Jarmakowski

Foto: xahmusic.org

9 Komentarze

 1. Brawo, Brawo, Brawo, tak się to skończy, Tomorrow Belongs to Me. Chicagowskich programów radiowych w tej chwili nie da się słychać.

 2. Słuchaczami opisanych szczekaczek w większości są chłopi lub potomkowie chłopów ze wschodniej ściany (z Kongresówki) oraz z południowego wschodu Polski (dawnej Galicji). Od setek lat bici po łbach, wdeptywani w ziemię i traktowani jak niewolnicze bydło. Zarówno przez polską szlachtę jak i przez zaborców oraz przez Kościół katolicki. Najlepiej traktowal ich PRL. O ironio w swoim zakłamaniu wstydzą się to przyznać. Nie ma więc co winić ich za ich wrodzoną genetyczną głupotę. Tak a nie inaczej uformowała ich historia.
  *
  Ta sama historia wyposażyła ich także w mechanizmy obronne, tak konieczne do przetrwania. Takie jak skrajnie rozwinięta chłopska chytrość, skrytość, fałszywość i wielki talent do łgania w żywe oczy.
  Nie przejmował więc bym się skutkami opisanego propagandowego natarcia. Chłop i dziecko chłopa doskonale wie jak ma się zachować. Ono uda iż się zgadza, pomodli się, tzn. wymamrocze zestaw wykutych słów kompletnie bez ich zrozumienia po czym zrobi swoje. Wdzieje odświętne gatki, karę umyje, dziecko zapędzi do kruchty. Ot, wykona taki zestaw czynności i gestów jaki jemu się wydaje jest konieczny i wystarczający do przynależenia do stada. Odprawi teatr na pokaz.
  Jest mistrzem – i dlatego tak uwielbia pania Siusię – sztuki utrzymywania pozorów. Wykapane kopie pani Bucket z serialu Keeping Up Appearances. Zadzwonią na antenę i na piatkę wiedzą co mają mówić.
  *
  Potem jak zwykle się uchleje, żonie da w mordę, na ksiundza brzydki żart powie, oszuka na podatkach, okantuje wspólnika albo pracownika, narzędzia z roboty ukradnie, sąsiadkę wypie*doli jak nikt nie patrzy, słowem allejuja i do przodu.
  Dzwoniąc do pani Siusi w sprawie oddania kotopieska nakłamie jak z nut że “dziecko ma alergię na kota”. Zresztą pani Siusia nie jest idiotką i doskonale przejrzała tę chłopską “przebiegłość”. Od czasu do czasu, sfrustrowana, mówi zgryźliwie coś takiego, z czego można wywnioskować, iż (tak jak ksiundz w konfesjonale) nie wierzy swojemu “przemiłemu państwu”
  *
  Tradycyjna, uświęcona wilusetletnią tradycją, polsko-chłopsko-katolicka gra pozorów.
  *
  Nie ma sie czego bać. Polonus, chłop, z dziada pradziada wytresowany w sztuce kantu, oszustwa i zwodzenia, nie kiwnie palcem jeżeli mu się to nie będzie opłacało. Dutki majom bynć na końcu. Jak dutków nie ma to i wszystko jest mniej warte niż 15 minut owertajmu. I tak też zostanie potraktowane.

 3. Dobrze, jak wiem, szlachta, Kościół, mimo to słuchając tych jak to nazwano szczekaczek czuję się jakoś nieswojo. szkoda mi Polski mimo wszysttko. Zza kałuzy ma rację. Wczoraj u sąsiadki interweniowała policja gdyz maż jej wpieprzył, faceta zabrali.

 4. Polonia Chicagowska dobrze wie co się u nas w Polsce dzieje, bo rządy PO to korupcja, podwyższanie podatków, propaganda, uleganie Rosji. Nigdy więcej rządów PO

 5. Super, super, ze znowu mozemy sluchac p. Soroke i p.Kluczborskiego. Prawdziwi polscy patrioci. Ps. wczoraj obchodzilismy 274 rocznice targowicy. Przykre, historia sie znowu powtarza.

 6. Tak, Tak, przykre, że tacy ludzie jak Psani Ania są wspólczesną Targowcą zaangażowaną w wsparcie faszystowskiego rządu PiS. Na razie padła wam hodowla koni, reszta w drodze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: