Polonia do Waszczykowskiego: Thanks, but no thanks

4
10089

Przemawiając do Polonii w Pensylwanii, Witold Waszczykowski zwrócił się do wszystkich Polaków w USA, aby wracali do kraju. Wracajcie. Nic tu po was. Ojczyzna was potrzebuje i nie jesteśmy już w ruinie. Tak przekonywał.

Waszczykowski nie pierwszy raz namawia rodaków do powrotów. Wcześniej z podobnym apelem zwrócił się również do Polonii na Wyspach. Powroty Polaków z zagranicy mocno wzmocniłyby wizerunek populistycznego rządu polskiego. Skoro wracają, to chyba nie jest tak źle. Waszczykowski mógłby wtedy pokazać “środkowego palca” Macronowi i Merkel. Proszę, wszyscy mówicie, że jesteśmy autorytarnym państwem, a Polacy odwracają się od waszego dobrobytu i wolą dorabiać się w Polsce. I co, zatkało?

Chętnych do powrotu z powodów patriotycznych na razie nie ma. Część Polonii najmłodszej nawet nie wie, kto to jest Waszczykowski. Pozostali, którzy obserwują wydarzenia w Polsce, boją się nawet kraj odwiedzać. Ci z pewnościa nie wrócą na “wyspę wolności”.  Polonia starsza, najgłośniejsza, katolicko-narodowa, jest raczej antyliberalna i ma skłonności do autorytaryzmu. Gorąco popiera PIS, nawet wtedy, kiedy łamana jest polska Konstytucja i odbierane są wolności obywatelskie. Ale żeby zaraz wracać? Are you serious? Thanks, but no thanks.

Dariusz Wiśniewski

4 Komentarze

  1. Słuchacze Ptasiego Radia!, Patrioci, Patriotyczna Polonio! Pakuj walizki i wracajcie do Ojczyzny. Tam czeka na Was Szydło i Joachim Brudziński, będziecie w siódmym niebie!

  2. Namawiam do poprawnej polszczyzny i unikania literówek w Waszych tekstach. “Waszczykowski mógłby pokazać wtedy ” środkowy palec” a nie ” środkowego palca “.
    Dopełniacz kogo ? co ?
    Literówka “raczej” a nie “taczej”.
    A jesli chodzi o meritum to ten rząd zwołuje Was do Ojczyzny bo potrzebuje Waszych pieniędzy w bankach do kredytowania populistycznych pomysłów karakana i Ministerstwa Finansów.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: