Polonijne imprezki nie przykryją blamażu Macierewicza

1
665

W Polsce prezentacja tak zwanego raportu technicznego, słynnej już Podkomisji  zakończyła się kompletnym blamażem, pełną kompromitacją Antoniego Macierewicza. Odstawiony na boczny tor w PiSi-e Antoni Macierewicz usiłował raportem bronić swojej pozycji, ale mu się nie udało. Zaprezentowano sumę wszystkich poprzednich kłamstw, przedstawił tezy wyśmiane przez ekspertów, urągające  logice i szacunkowi dla ludzkiego rozumu.

Macierewicz, po klęsce w Polsce dramatycznie usiłuje bronić swojej pozycji, przyjeżdża więc do Stanów Zjednoczonych, licząc na to, że polonijna hucpa, usłużni „polonijni idioci” opozwolą przykryć wtopę totalną, jaką była prezentacja jego raportu technicznego.

Objazd po Stanach Zjednoczonych Macierewicz wraz z ekipą zaczyna od Amerykańskiej Częstochowy, gdzie w dniach od 14 i 15 kwietnia zorganizowane zostanie impreza nazwana „V Forum Polonijne”. Celem imprezy jak informują organizatorzy jest budowa „Budowa Wspólnego Frontu Patriotycznego.  Organizatorzy liczą na dobrą frekwencję, więc dla Polonusów z Nowego Jorku zorganizowano bezpłatny transport do miejsca imprezki czyli do Amerykańskiej Częstochowy. Patriotyczny Wspólny Front budować będzie Antoni Macierewicz, Jan Żaryn, ks bp Stanisław Stefanek, Dr. Ewa Żurek, prof. Marek Chodakiewicz i zdobywca wszelkich dziennikarskich malin red. Tomasz Sakiewicz.

V polonijne Forum rozpocznie się od konferencji na temat rocznicy smoleńskiej, gdzie prelegentem będzie rzecz jasna Antoni Macierewicz. Zapewne opowie o wybuchach, tam w Amerykańskiej Częstochowie nikt nie będzie zadawał niewygodnych pytań, ani posługiwał się logiką. Macierewicz będzie mógł powiedzieć wszystko to, co, czego nie mógł, po odstawieniu na boczny tor powiedzieć w Polsce.

Będą także spotkania z z rodzinami smoleńskimi, Magdaleną Mertą i Anną Wojtowicz. Zapowiedziano obecność ambasadora Polski w USA Piotra Wilczka, który bezpłatnie dowiezionej publiczności, ma uwiarygodnić smoleńskie, wybuchowe urojenia Macierewicza?

Uderza, że organizatorom nie udało się zapewnić obecności , żadnych organizacji polonijnych, ani postaci cokolwiek znaczących  w życiu polonijnym, czy amerykańskim. Pod tym względem to impreza całkowicie marginalna, można powiedzieć bez  znaczenia. Macierewicz w Polsce znalazł się na bocznym torze, tak to szumnie zapowiadane V Forum Polonijne jest takim polonijnym bocznym torem.

Smuci udział Kościoła katolickiego w tej hucpie, w tej orgii kłamstwa.  Bez udostępniania świątyń, teraz w Amerykańskiej Częstochowie, a zaraz potem w Chicago, hucpa ta nie byłaby możliwa. Kościół katolicki  jest w tej kwestii bezwzględnie wykorzystywany i manipulowany.

Na smoleńskich imprezach Macierewicza, wylane zostaną hektolitry, nic nie znaczącego pseudopatriotycznego patosu i religijnego sosu. Politycznie nie ma to żadnego znaczenia, głupota prezentowana podczas tych imprez pozostanie w polonijnym getcie.   Komisja Macierewicza oznacza kompromitację państwa polskiego i nie zmienią tego polonijne Fora i inne imprezki i obiadki w salach parafialnych.

Z Amerykańskiej Częstochowy, Macierewicz zjedzie do Chicago, czym zajmiemy się osobno, po zakończeniu hucpy, w Amerykańskiej Częstochowie. Ta czarna gwiazda PiS, nie wróci już do swojego znaczenia. Polonia nie odwróci tego trendu. Na szczęście dla Polski.

Foto; Polski.FM

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

 1. “Kościół katolicki jest w tej kwestii bezwzględnie wykorzystywany i manipulowany.”
  *
  I tu się mylisz, staruszku Jarmakowski.
  To jest starannie przemyślana inwestycja we frekwencję polonijnych dziadków w polonijnych kościółkach. Funkcjonariusze kościółka stawiają na “prawdziwy patriotyzm Prawdziwych Wolaków”. Sekta smoleńska czy sekta “żołnierzy wyklętych” czy sekta oenerowców – to są tylko szczwane metody przyciągania klienteli do kruchty.
  To jest cyniczna gra manipulatorów a nie bycie zmanipulowanym.
  *
  Wiem, że tego nie puścisz, boś na starość capie jeden zdurniał ze szczętem i uwierzył w dobrą wolę kościólka i w doskonałość Ameryki.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: