Połowiczny zakaz handlu w niedziele będzie silnym uderzeniem w branżę

0
616

Najnowszego pomysł na uregulowanie pracy sklepów w niedzielę jest mniej radykalny. Handel w ten dzień dozwolony byłby tylko do godziny 13.00. Jednak nadal będzie to potężne uderzenie w branżę, która właśnie podwyższa wynagrodzenia.

Propozycję taką przygotował Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. – Takie rozwiązanie nadal będzie silnym uderzeniem w branżę – mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w Regionie Europy Centralnej. – Jeżeli zostanie wprowadzone, to wiele będzie zależeć od tego czy zmienią się przyzwyczajenia zakupowe Polaków.

Od redakcji: Dzisiaj w Święto Bożego Ciała niektórzy biskupi, duchowni w swoich kazaniach wspierali zakaz handlu w niedzielę. Ze swojej strony patrząc na to z perspektywy USA cała dyskusja jest absurdalna. Większość z nas robi zakupy w czasie weekendu. To niejako część kultury. Sklepy i sieci handlowe prześcigają się w rozmaitych promocjach, aby przyciągnąć do siebie klientów. Zakaz handlu w niedzielę traktujemy jako przejaw ograniczania wolności. Nie rozumiemy dlaczego polityk, czy biskup lub inny duchowny ma decydować o tym kiedy bedziemy robić zakupy.To także kolejny przejaw ograniczania ekonomicznej wolności, przeciwko czemu także występujemy. To politycy powinni się przystosować do zakupowych zwyczajów Polaków, a nie decydować o tym, kiedy wolno im robić zakupy.

Foto: Poradnik Handlowca

Wideo: MarketNews24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: