Polska – kraj obrzydliwych egoistów

6
5747

Czasami jest tak, ich choć sprawa super ważna, to ilość kłamstwa, zwykłej podłości, chamstwa, cynizmu, jest tak potężna, że człowiek staje bezradny i nie wie co ma powiedzieć. Tak. Staję bezradny słysząc brednie ministra Mariusza Błaszczaka, Beaty Szydło, prezydenta Dudy i innych pisowskich kłamców, podle rozgrywających temat uchodźców.

Oczywiście można  szukać racjonalnego wytłumaczenia, pisząc analizy, że budując atmosferę strachu i zagrożenia bezpieczeństwa, można wygrać następne wybory, gdyż tylko rząd PiS zabezpieczy nas przed tą bandą brudnych i złych potworów.  Można tłumaczyć, iż to chamska- cyniczna gra, która jest obliczona na to, że nieistniejących uchodźców przedstawia się w Polsce jako rzeczywiste zagrożenie, buduje się wokół tego atmosferę strachu, dowodzi, że tylko światły Jarosław Kaczyński wraz z Mariuszem Błaszczakiem,  zabezpieczą nas przed tymi potworami, czającymi się za każdym drzewem.

Niestety sprawa jest poważniejsza, gdyż spora część polskiego narodu wierzy w te brednie i nie zmieni tego, kilka zdań wypowiedzianych przez biskupów, zbyt to niewiele i zbyt późno.  Mleko się wylało. Wypowiedzi te, co najwyżej mają stworzyć alibi dla Kościoła katolickiego, który w Polsce zdradził chrześcijaństwo i Jezusa Chrystusa stając się w sprawie uchodźców częścią propagandowej, zbrodniczej, antychrześcijańskiej maszyny PiS.

Zupełnie przypadkowo o istocie rzeczy przekonałem się tuż po graduacji na jednym z renomowanych chicagowskich uniwersytetów. Znałem babcię absolwentki, żonę amerykańskiego weterana. Kiedyś przyszła na manifestację pod komunistycznym konsulatem w Chicago. Kobieta zorganizowała grupę Amerykanek, które w czasie stanu wojennego wysyłały paczki do rodzin szykanowanych przez komunistyczny reżim. Kobiety czuły potrzebę pomocy tym, którzy pomocy potrzebowali.

Młoda dziewczyna zapytała dlaczego Polska i Polacy, choć kiedyś sami dostali znaczne wsparcie, w walce o wolność, dzisiaj, tak masowo odwracają się i odmawiają pomocy tym, którzy jej tak bardzo potrzebują.

Odpowiedziałem prawdziwie.

– Wiesz jest mi cholernie wstyd za rząd w Warszawie, złożony z ksenofobów, jest mi też wstyd za wielu moich rodaków, którzy to intelektualne pisowskie chamstwo popierają i identyfikują się z nim.

Młoda absolwentka pokazała, że świat widzi niegodne, zawstydzające zachowanie Polski i Polaków Dodam, iż to jedna z wielu sytuacji, gdy zadawano mi podobne pytania.   Świat nie może zrozumieć dlaczego Polska odwraca się od tysięcy sierot i innych potrzebujących.

Można oczywiście zastanawiać się nad kosztami takiej niehumanitarnej postawy. Miliardy euro? Moim zdaniem te miliardy nie mają znaczenia. Prawdziwy koszt może być wyższy, zupełnie niewymierny w pieniądzach. Odnoszę wrażenie, że zapomniano nad Wisła, że historia kołem się toczy, na świecie zaś „wszystko płynie” jak mawiał starożytny mędrzec.

Kto wie, kiedy nadarzy się sytuacja, kiedy znowu Wy w Polsce będziecie potrzebować pomocy, pilnie, jak pacjent na stole operacyjnym, może potrzebować krwi.  Pamiętajcie, że nie pomoże Wam żaden 5 art. Traktatu o NATO, nikt w Waszej obronie palcem nie kiwnie, gdyż powszechna będzie świadomość, iż na pomoc nie zasługujecie,gdyż jesteście nie wartą uwagi i współczucia bandą egoistów. Na taką opinię, obecnie ciężko pracujecie.

Potem zaś kilku polskich niedobitków, będzie pieprzyć od rzeczy, jak to Zachód ich zdradził.  Zupełnie zapominacie, że nikt was nie zdradził. To wy zdradziliście te wartości, w imię których kiedyś Wam pomagano.

Foto: 千山万水

Wideo: UNHCR, the UN Refugee Agency

Andrzej Jarmakowski

6 Komentarze

    • Niestety obawiam się,że fobia przed przyjmowaniem uchodźców dotyka nie tylko katolików. Strach napędzany obrazami szturmujących Europę młodych ludzi, informacje o popełnianych przez przybyszy przestępstwach i dantejskie sceny z obozów uchodźców działają na wyobraźnię. To umiejętnie podsycany strach powoduje,że ludzie zamykają serca. Na dodatek II wojna światowa spowodowała,że staliśmy się krajem monokulturowym i to też jest powodem strachu i zamknięcia na inność kulturową. Na rolę kościoła w tym należy spuścić zasłonę milczenia, bo mocno niekatolickie słowa cisną się na usta.

  1. Bardzo moje serce cieszy, że w zalewie szowinistycznej, ksenofobicznej “prasy” polonijnej na tym kontynencie, za południową granicą mojego kraju – wspaniałej, mądrej i otwartej Kanady (oazy normalności w dziesiejszych czasach) jest amerykańska polonijna publikacja i dziennikarze, którzy myślą i publikują to co my w naszej “Gazecie” w druku i online (ww.gazetagazeta.com – zapraszamy) od lat. Chapeau bas, panie redaktorze.

  2. “Kościoła katolickiego, który w Polsce zdradził chrześcijaństwo i Jezusa Chrystusa stając się w sprawie uchodźców częścią propagandowej, zbrodniczej, antychrześcijańskiej maszyny PiS.”
    Samo sedno. Ciężko lepiej zdiagnozować i opisać obecną sytuacje w Wolsce.
    Jedyne co mogę dodać, to zauważyć, że zachowanie polskiego Kościoła w kwestii uchodźców jest tylko częścią ogólnej degeneracji tej instytucji po roku 89-tym, w której to degeneracji pomocniczą rolę spełniły absolutnie wszystkie partie i opcje polityczne; współwinnymi w rozbestwieniu Kościoła są zarówno (umowna) lewica jak i (umowna) prawica.

  3. Nie jestem katolikiem, ale katolicki biskup z Aleppo twierdzi, że Syryjczycy potrzebują pomocy w Aleppo na miejscu, a nie za granicą poprzez przymusowe wysiedlenia. Takim sposobem wygra totalitaryzm i brak poszanowania praw człowieka. Nie rozumiem tej waszej nagonki na katolików z Polski, którzy organizują pomoc właśnie w Aleppo.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: