Sunday , 30 April 2017

Home » Home » Opinie » Polska przestaje być państwem prawa

Polska przestaje być państwem prawa

February 24, 2017 11:51 am by: Category: Opinie 1 Comment A+ / A-

Niezależność wymiaru sprawiedliwości, to podstawowy warunek funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Polacy pozbawieni zostali Sądu Konstytucyjnego. PiS doprowadził do sytuacji, w którym Konstytucja RP stała się zbiorem pobożnych życzeń. Dzisiaj PiS wybrał sobie kolejnego sędziego Trybunały Konstytucyjnego. Wyboru dokonano wbrew regulaminowi.

PiS populistycznie wskazuje na orzeczenia, które i być może były błędne. To nie znaczy jednak, że ukarać należy wszystkich sędziów. W tej chwili pion administracyjny w sądach całkowicie podporządkowany zostanie ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu w jednej osobie.

Minister Ziobro wykorzystuje swoją pozycję, także w swoim prywatnym procesie, przeciwko lekarzom, którzy leczyli jego ojca. To znakomity przykład nacisków na sędziów, świadków, Ziobro niczym gangster usiłuje w tej sprawie, wymusić odpowiedni wyrok.

Szeroko o tym zagadnieniu mówili politycy Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej poświęconej zamachowi na niezależność wymiaru sprawiedliwości. Obecnie w Polskich sądach dzieje sie to co w roku 1947, gdy wkraczała do nich PPR.

Zastanawiamy się, czy Polska jest jeszcze krajem, gdzie warto na przykład inwestować w gospodarkę? Przecież zawsze można znaleźć jakiś paragraf i przejąć zakład, czy biznes w ramach prokuratorskiej konfiskaty. Jak do likwidacji niezależnego sądownictwa odniosą się polonijne organizacje, zajmujące się promocją polsko-amerykańskich stosunków gospodarczych? Czy schowają głowę w piasek i w imię drobnych korzyści, okruchów z pisowskiego stołu będą udawać, że wszystko jest w porządku?

Wideo; platformawideo

Komentarzy (1)

  • JohnAA

    Jak zachowają się polonijne organizacje z Chicago, jest tak samo łatwo przewidzieć, jak to, jak się zachowa Marionetka, czyli tak zwany prezydent Polski Andrzej Duda.

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago