Polska stacza się do intelektualnego, średniowiecznego rynsztoku

0
216

W Polsce mnóstwo wydarzeń, które świadczą o tym, że Polska cofa się w mroki średniowiecza. Z tego potoku uwagę zwrócił spór światopoglądowy wokół pigułki „dzień po”. Ponadto  Prezes PiS zapowiada zaostrzenie i tak drakońskich przepisów antyaborcyjnych. Prezes chce zakazć tak zwanej aborcji eugenicznej,  w wywiadu udzielonemu „Gościowi Niedzielnemu” wynika, że chodzi o przypadki aborcji na płodach zdeformowanych, lub gdy zagrażają życiu kobiety.

Minister Radziwiłł wytoczył wojnę polskim kobietom i obecnie chce, aby tabletka „dzień po” była tylko na receptę.  Tu nie chodzi tylko o tabletkę „dzień po”, ale o antykoncepcję w ogóle. Ministerstwo drukuje jakieś kuriozalne kalendarzyki, aby kobiety mogły wpisywać sobie dni płodne i niepłodne. Obłęd.

W niektórych aptekach w ogóle nie sprzedaje się żadnych środków antykoncepcyjnych, a aptekarze powołują się na klauzulę sumienia.

Jest tak, iż grupa tak zwanych katolickich działaczy, polityków uległych kościelnym dostojnikom nie rozumie, iż obok nich, czym im się to podoba, czy nie będą żyli ludzie nie podzielający ich wartości. Nie godzą się oni, aby narzucać im światopogląd.

W trakcie obrad Komisji Zdrowia, doszło do ostrej wymiany zdań między Bartoszem Arłukowiczem, a ministrem Radziwiłłem. Tabletka dzień po nie jest środkiem wczesnoporonnym. Arłukowicz sugerował ministrowi, że  lepiej, aby posługiwał się encyklopedią, a nie encykliką.

Minister mówiąc w trakcie obrad komisji iż: „Nie widzę żadnych okoliczności, żeby zabić dziecko, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach ono się poczęło. To jest moje stanowisko – powiedział minister”. Pokazał, że nie ma nic wspólnego z ochroną zdrowia, jest ideologiem, postawionym na straży  czystości medycyny i zgodności jej ze stanowiskiem Kościoła katolickiego.

 

Ryszard Petru wysłał list do przywódców Unii Europejskiej zwracając uwagę, iż PiS likwiduje w Polsce demokrację. Chodzi między innymi o ustawę o KRS, czemu na naszych łamach poświęcaliśmy sporo miejsca. Ustawa ta likwidująca niezależność sądownictwa. Ustawa ta jest obecnie rozpatrywana w parlamencie i jak można przypuszczać uchwalona zostanie bez żadnych zmian.

Kontrowersyjne dla ministra tabletki kupić można bez problemu we wszystkich krajach graniczących z Polską. Ciekawe, czy polonijne firmy paczkarskie włączą tabletki do swoich ofert zapytamy  jakie jest ich stanowisko w tej sprawie.

 

Foto: Wiadomosci [WP]

Wideo: PlatformaRP

 

 

 

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: