Polska staje się kłopotem dla Zachodu

3
212

Na kilka dni przed 10 kwietnia. brytyjski wywiad MI-6 upublicznił sensacyjną opinię, zwracając uwagę, iż Polska może stać się problemem dla całego Zachodu, zagrożeniem dla bezpieczeństwa zachodniej wspólnoty „wolnych narodów”.  Publikację brytyjskiego raportu poprzedziły analityczne opracowania w polskiej prasie, o tym jak Antoni Macierewicz, rozłożył polski kontrwywiad.  W trudnej międzynarodowej sytuacji Polska, pozbawiona została kontrwywiadowczej ochrony.

Brytyjczycy w swoim opracowaniu, zwrócili uwagę na czystkę i liczne zmiany kadrowe, w polskiej administracji centralnej, jak i lokalnej.  Rosjanie mają wyjątkową okazję do wprowadzania swoich agentów na zwolnione miejsca. Z pewnością rozbicie polskiego kontrwywiadu ułatwia to zadanie.

Potem była słynna prezentacja  z gatunku „fantasy” dotycząca katastrofy smoleńskiej.  Wcale nie bagatelizowałbym tego wyśmianego przez ekspertów, żałosnego widowiska. Oto oficjalny organ państwowy stwierdził, iż kontrolerzy lotów w Smoleńsku celowo, z zamysłem spowodowania katastrofy źle sprowadzali polski samolot z prezydencką delegacją.  Potem eksplodowała jakaś bomba baryczna.  Gdyby poważnie traktować brednie Komisji Berczyńskiego, ktoś przecież personelowi na wieży w Smoleńsku musiał wydać polecenie celowego złego sprowadzania polskiego samolotu. Ktoś musiał wnieść bombę baryczną oraz zdetonować ją 900 metrów przed początkiem pasa.

Wygląda na to, że Rosja, na szczęście dla świata, nie traktuje Polski poważnie , gdyż nie reagowała na pisowskie rewelacje dotyczące katastrofy smoleńskiej. Nie lekceważyłbym tego, gdyż jak trzeba będzie to, sobie przypomni, dowodząc jak nieodpowiedzialnym państwem jest Polska.  I co NATO ma bronić Polski, jakiejś chodzącej paranoi, ma bronić kraju niesłusznie oskarżającego o organizację zamachu na polskiego prezydenta?

Rosję rząd PiS oskarża o zbrodnię, w czasie gdy Rosjanie poważnie ostrzegają Amerykę przed kolejnymi atakami na Syrię, a konkretnie przed atakami reżim Assada.

Amerykańska armada wspierana przez japońskie okręty, zbliża się do wybrzeża Korei Północnej, gdzie poligon nuklearny tego kraju, gotowy jest do przeprowadzenia kolejnej, szóstej już próby jądrowej.  Do Korei Południowej, leci wiceprezydent Pence. Kto wie, może już w trakcie tego weekendu Amerykanie zmuszeni zostaną do działania.

Amerykańskie siły specjalne, dzisiaj w Wielki Piątek działają w Syrii, Jemenie oraz Somalii, Afganistanie, Iraku,  obecne są w Arabii Saudyjskiej i Egipcie. W Afganistanie właśnie po raz pierwszy użyliśmy największej konwencjonalnej bomby.

Polska armia z powodu Macierewicza pozbawiona została grupy kilkudziesięciu doświadczonych dowódców, została bez głowy.

W tej wybuchowej sytuacji, Polska rządzona jest przez wariatów, cywilny nadzór nad armią sprawuje paranoik, który wyrzuca z wojska każdego, kto posiada zbyt wysokie kwalifikacje. Na wielu stanowiskach PiS wprowadził rozmaitych Misiewiczów. Takich Misiewiczów w państwie PiS, są tysiące.

Nie tylko rosyjscy agenci umieszczani w administracji, przed czym ostrzega MI-6, mogą powodować, że Polska rządzona przez PiS staje się problemem,  kłopotem, niepotrzebnym obciążeniem dla Zachodu.  Macierewicz każdego dnia  dowodzi, że brytyjskie zarzuty, dotyczące wiarygodności Polski są uzasadnione. W czasie, gdy wokół grzmią działa, rząd PiS serwuje nieustana wojnę ideologiczną, wyrzuca dowódców w wojsku, usuwa sprawnych urzędników, obniża demokratyczne standardy, pogarsza jakość demokracji, czym otwarcie manifestuje, że jest obciążeniem dla wolnego świata. Reżim w Warszawie postępuje tak, jakby chciał udowodnić, że rosyjskie opracowania mówiące o tym, że Polska jest państwem sezonowym, mają operacie w realnym świecie.

Dziennikarze OKO.Press zaprezentowali nagranie wskazując na nadużycia w prezentacji Komisji Macierewicza. Jak przyjdzie co do czego, żadne NATO nie będzie bronić paranoików z PiS, czy fantastów w postaci Berczyńskiego i Macierewicza. Trudno wyobrazić sobie gorszy czas na to, aby pozwolić paranoikom sprawować rządy, zaś rozpoczynające się święta wcale nie muszą być takie spokojne, mogą stać się wręcz wybuchowe.

Wideo: OKO.press

Foto: naTemat.pl

Andrzej Jarmakowski

3 Komentarze

  1. Kretyn Waszczykowski leci do USA gadać o Smoleńsku. Trzeba ostrzeć Amerykanów, że to idiota.

  2. Chyba nikt już nie traktuje Polski poważnie. Przecież wszyscy przywódcy Europy, Rosji i Ameryki wiedzą, że prezydent to pacynka w ręku prezesa a premier nakręcana kukła i gada tyle na ile prezes ją “nakręci.” Ot co.

  3. Wo job jego mać jak ten dureń połknął żabę a teraz leci rzygać do Ameryki. I po co było wychodzić na idiotę. A cała reputacja poszła w kijebieni matiery.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: