Popieram Guy Verhofstadta

0
1151

W parlamencie zachodnioeuropejskim odbyła się kolejna już debata, poświęcona sytuacji w Polsce.  W trakcie debaty padło wiele mocnych słów również pod adresem europejskich populistów,  politycznie grających w jednej orkiestrze w Władymirem Putinem.

Były premier Belgii, a obecnie szef frakcji ALDE (liberałów i demokratów) w w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim trafnie zauważył, że Europa posiada “piątą kolumnę w swoich szeregach“. Następnie umieścił wpis, który w całości brzmi następująco: “Cheerleaderki prezydenta Rosji, które chcą zniszczyć Europę i liberalną demokrację od wewnątrz: (francuska polityk, Marine Le Pen, (holenderski polityk, Geert Wilders, (brytyjski eurosceptyk, Nigel Farage, (premier Węgier, Viktor Orban, (prezes PiS, Jarosław Kaczyński, (szef włoskiego MSWiA, Matteo Salvini używają pieniędzy i wywiadu Kremla” .

Beata  Mazurek rzeczniczka PiS poczuła się urażona tymi słowami, groziła nawet byłemu premierowi Belgii pozwem sądowym, choć radzę jej, aby wzięła sobie zimny prysznic.  Polityka w trakcie debaty rzeczywiście poniosło, nie wiem, czy PiS jest bezpośrednio finansowany przez Putina. Wiem jednak, że PiS z żelazną konsekwencją realizuje geostrategiczne interesy Rosji, polegające na rozbiciu Unii Europejskiej. Rozbicie Unii Europejskiej to jeden ze strategicznych celów rosyjskiej polityki zagranicznej.

Jarosław Kaczyński wymieniony został w gronie, które od siebie nazwę, stowarzyszeniem europejskich usłużnych idiotów Putina. Pod tym względem, nazwanie tego grona piątą kolumną  Putina, jest na miejscu i znajduje swoje potwierdzenie w faktach. Nazwanie tego osobliwego grona Cheerleaderkami Putina też jest na miejscu. Jarosław Kaczyński, jak najbardziej przynależy do tego grona.

Przestrzeganie zasad praworządności, niezależność sądów, trójpodział władzy to jeden z fundamentów, na któtym Unia Europejska została zbudowana. Demokracja nie może prawidłowo funkcjonować jeżeli media, nie będą wolne i podobnie jak sądy niezależne, dziennikarze będą zaś nie mogli swobodnie wykonywać swojej misji.

Jarosław Kaczyński,  podobnie jak Władymir Putin w Rosji zlikwidował trójpodział władzy.  Zlikwidował niezależne media publiczne. W Polsce partii rządzącej podporządkowano Trybunał Konstytucyjny oraz Krajową Radę Sądownictwa oraz Prokuraturę.  Polityk PiS, Zbigniew Ziobro ma nadzorować dochodzenia jakie mają być prowadzone w jego sprawie.

Podobnie jak w Rosji, ograniczono prawo Polaków do udziału w zgromadzeniach. Policja w Polsce w stosunku do obywateli zachowuje się coraz częściej jak oddziały rosyjskiej policji  podległe Putinowi. Coraz częściej na polskich ulicach dochodzi do zdarzeń nawiązujących do standardów putinowskich i białoruskich.

Reżim przejął media publiczne, które stały się tubą propagandową rządu PiS. Rząd przyjmuje rozwiązania prawne, jak ustawa o IPN, usiłuje pisać historię od nowa, zgodnie ze swoją wizją.  W rozwiązaniach prawnych rząd PiS, usiłuje narzucić Polakom swój światopogląd. W zakładach pracy, w szkołach wywierana jest presja na ludzi, aby podporządkowali się wizji swiata, propagowanej przez PiS.

W Unii Europejskiej PiS systematycznie rozbija jedność Unii, na przykład w sprawie uchodźców. W sprawie tej polityka PiS, odwoływała się do najbardziej prymitywnych instynktów, imigrantami straszono, pielęgnując  odpowiednio rozbudzony strach,  wykorzystywany był w kampanii wyborczej. Polska i Węgry w trakcie kryzysu imigracyjnego wykazały się egoistyczną postawą. Polska, korzystająca pełną garścią z europejskich funduszy, pokazała Europie figę z makiem, co było obrzydliwe i wpisywało się w politykę Putina, który pragnie  Europy skłóconej, słabej, skłóconej. Tylko taką Europę będzie mógł sobie podporządkować i temu celowi służą „Cherliderki” Putina jak Beata Mazurek, rzeczniczka PiS i jej szef Jarosław Kaczyński.

W trakcie debaty politycy PiS jak Zdzisław Krasnodębski kłamali mówiąc, iż polska reforma sądownictwa cieszy się wielkim poparciem społecznym. Nie prawdą jest także, iż wprowadzono jakieś kompromisowe zmiany w przyjętych rozwiązaniach prawnych. Wprowadzane zmiany nie zmieniają niczego i mają Komisję Europejską wprowadzić w błąd, oszukać ją, iż rząd PiS poszukuje jakiegoś kompromisu.

Dlatego dziękuję panu Verhofstadtowi za jego wystąpienie.  Dzięki takim ludziom jak Pan, dzięki tak wspaniałym Europejczykom  można wierzyć, że Europa przetrwa, że obronimy się przed piątą kolumną Putina,   obronimy tak drogie wszystkim nam wartości, obronimy Europę. Jeszcze raz panu dziękuję!

Foto: PTB

Wideo: Dr Watson

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: