Postępowanie spadkowe może się zakończyć utratą dużego majątku

0
169

 

Polskie prawo bardzo różni się od amerykańskiego, w przypadku postępowania spadkowego. Dzieci mogą utracić cały spadek, co w Polsce jest niemal nie spotykane. A takich spraw spadkowych jest coraz więcej, po fali emigracji z lat 80-tych.

– Coraz częściej mamy do czynienia z taką sytuacją, że najbliższa rodzina nie dostaje spadku po osobie zmarłej w USA, nawet, gdy dotyczy to dzieci – mówi w rozmowie z MarketNews24 Joanna Pluta, z kancelarii Baran&Pluta. – W Polsce jest to sytuacja wyjątkowa, gdy dzieci zostaną w testamencie wydziedziczone.

W USA prawo spadkowe bardzo sprzyja współmałżonkowi zmarłej osoby, jeżeli nie ma zabezpieczonego potwierdzenia woli osoby, która zmarła.

– Niedawno mieliśmy sprawę, która dotyczyła bogatej osoby z okolic Chicago, a zmarły pozostawił po sobie wiele nieruchomości i kont bankowych. Wcześniej powiadomił syna, który mieszka w Polsce, o swoim testamencie. Według tego testamentu dziedziczyć miał syn, ale testament zniknął w tajemniczych okolicznościach i cały majątek odziedziczyła druga żona zmarłej osoby – opowiada mec. Joanna Pluta.

To kolejna opowieść, która potwierdza, jak bardzo różni się prawo spadkowe w Polsce i USA.

Foto: Zaradnakobieta.pl

Wideo: @MarketNews24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: