Powołać Komisję Śledczą w sprawie Get Back

0
233

Przez cały czas ujawniane są bulwersujące informacje dotyczące firmy GetBack blisko związanej z czołowymi politykami PiS.  Straty sięgają już 2.5 miliarda złotych.Na imprezach sponsorowanych przez GetBack bywali premier Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, wicepremier Jarosław Gowin i inni wielcy PiS.  Politycy Obywatelskiej i innych ugrupowań złożyli dzisiaj wniosek do Marszałka Sejmu, o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, która zbada legalność operacji finansowych GetBack. Dzisiaj na przykład media ujawniły, że ludzie blisko związani ze SKOK-ami wyprowadzili z GetBack do firmy wydmuszki 200 milionów złotych.

Komisja śledcza oprócz badania legalności operacji finansowych GetBack, winna zbadać  także, czy publicznie manifestowana zażyłość polityków z GetBack nie stworzyły nad przestępczą kompanią parasola ochronnego, dzięki czemu organy państwa jak Komisja Nadzoru Finansowego nie wywiązywały się ze swoich konstytucyjnych obowiązków  wobec Get Back.

Posłowie podczas konferencji prasowej w parlamencie, podkreślali, że marszałek Sejmu winien zająć wnioskiem na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Komisja winna wyjaśnić aferę, która która wstrząsa obecnie rynkiem finansowym w Polsce. Poszkodowanych może być około 30 tysięcy osób, które kupowały obligacje firmy Get Back. Obligacje GetBack emitowały polskie banki państwowe. Z tego powodu ludzie traktowali te obligacje jako bezpieczne.

O sytuacji w firmie Get Back informowany był premier Mateusz Morawiecki między innymi przez swego ojca posła Kornela Morawieckiego.

Podkreślić należy, iż rozmiarami strat afera Get Back ustępuje jedynie aferze  SKOKów, gdzie przewalono więcej pieniędzy.

To kolejna wielka afera finansowa PiS. Pytanie kto skutecznie oślepił instytucje finansowe, że dopuściły one do wyparowanie tak ogromnych pieniędzy? Wielu poszkodowanych kupując obligacje Get Back w państwowych bankach straciło oszczędności całego życia.

Foto: SuperBiz – Super Express

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: