Powołać sejmową Komisję Śledczą w sprawie Puszczy Białowieskiej

0
426

Platforma Obywatelska zapowiedziała powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie niszczenia Puszczy Białowieskiej oraz polityki rządu PiS wobec środowiska. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej poinformował również podczas konferencji prasowej, że jego partia złoży zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstwa przez ministra środowiska Jana Szyszkę za nielegalną wycinkę drzew w Puszczy.

Zarządzenie tymczasowe Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ze Strasburga bardzo wyraźnie pokazuje, że Europa nie zgadza się na łamanie prawa przez polski rząd, przez ministra Szyszkę. Nie zaakceptujemy takich metod (ministra) i będziemy także wspierać Europę, wspierać tych wszystkich, którzy tam w puszczy protestują przeciwko nieludzkiej polityce ministra Szyszki i całego rządu PiS w stosunku do polskiej przyrody – powiedział Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie.

Schetyna poinformował ponadto, że Platforma jeszcze dziś złoży zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez ministra Szyszkę dot. nielegalnej wycinki. – Rzecz dotyczy przestępstw przeciwko środowisku (…) zawiadomimy prokuraturę i będziemy chcieli, żeby wszczęła postępowanie przeciwko ministrowi Szyszce – dodał polityk PO.

– Każdy polityk musi zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli łamie prawo, a robi to dzisiaj Szyszko, robi to rząd PiS, to musi wiedzieć, że odpowie przed Trybunałem Stanu. i taki wniosek także będziemy przygotowywać – zapowiedział lider PO.

– Nie ma możliwości innej oceny tej sytuacji, niż to, że to jest prawdziwa droga do Polexitu. Każdy, kto w tak spektakularny sposób odwraca się od europejskiego prawodawstwa, od europejskich instytucji, kto nie chce wykonywać werdyktów, które podejmują europejskie trybunały, dąży w bardzo jednoznaczny sposób do opuszczania UE – ocenił Schetyna.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej

Od redakcji:

Cała historia związana z działalnością ministra Szyszki trudno wytłumaczyć w racjonalnych kategoriach. Puszcza Białowieska przetrwała II wojnę światową, przetrwała czasy komunizmu, może jednak nie przetrwać rządów PiS. Puszcza to jeden z ostatnich w Europie fragmentów naturalnego lasu. Niszczenie go jest nie tylko łamaniem prawa. Jest kompletnym idiotyzmem. Minister Szyszko posiada silne umocowanie polityczne, jest wspierany przez jednego z największych politycznych szkodników w Polsce pana Tadeusza Rydzyka, biznesmena wystepującego także w roli duchownego katolickiego.  Komisja Śledcza powinna także zbadać powiązania biznesowe między obu panami.  Jeżeli Komisja taka powstanie  nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości – wierzę – nie będzie się bała tych powiązań biznesowych zbadać.

Foto; Wiadomości – Dziennik

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: