Powstanie ekspresowa kolej z O’Hare do śródmieścia

1
267

Burmistrz Chicago ogłosił kolejny, drugi etap odbudowy zaniedbanych obszarów Chicago.  W ramach programu w Chicago powinno powstać około 40 tysięcy nowych miejsc pracy.

Chicago jest wielkim ośrodkiem komunikacyjnym. Tutaj krzyżuje się sześć wielkich autostrad.  Przez Chicago biegną drogi na Zachód i Wschód Ameryki i Południe Ameryki. Miasto zamierza korzystać z pozycji wielkiego centrum komunikacyjnego, finansowego i kulturalnego.

W ostatnim czasie 16 linii lotniczych uruchomiło połączenia z Chicago i światem.  Przyniosło to około 2.5 miliarda dolarów, jakie zasiliły lokalna ekonomię.  Lotnisko O’Hare nadal będzie rozbudowywane, powstaną nowe wejścia do samolotów, rozbudowywane będą magazyny „cargo”. Chicago ma szanse stać się największym lotniskiem przeładunków „cargo”. Rozbudowa lotniska stworzy wiele nowych miejsc pracy.

W ubiegłym roku Chicago odwiedziło 15 milionów turystów. W mieście, w śródmieściu jak i  w okolicy O’Hare rozbudowywana będzie baza hotelowa. Nowe hotele, restauracje i inne biznesy powstaną także na południowej stronie miasta. Planowane jest stworzenie szybkiego połączenia między lotniskami Midway i O’Hare.

Chicago posiada ambitne plany dotyczące rozbudowy systemu komunikacji publicznej. To drugi pod względem wielkości taki system w USA. Planowane są spore inwestycje dotyczące systemu kolejek miejskich. Najbardziej ambitnym założeniem, będzie stworzenie szybkiej kolei łączącej O’Hare ze śródmieściem. Burmistrz pragnie, aby ekspresową kolejką dojechać z lotniska do śródmieścia w kilkanaście minut, tak jak to jest w wielu innych miastach, na przykład w Japonii.

Oprócz tego planowanych jest szereg innych inwestycji, jak stworzenie na linii niebieskiej przystanku Avondale, położonego blisko dawnej polskiej dzielnicy na Jackowie. Avondale położone blisko. przeżywającego szybki rozwój Logan Square zyska dobre, szybkie połączenie ze śródmieściem, co korzystnie wpłynie na rozwój okolicy.  Dzieki temu zamieszka tutaj wielu profesjonalistów pracujących w śródmieściu.

Wielu członków polonijnej społeczności sprzedało swoje domy w okolicy, teraz zaś spodziewać należy się wzrostu cen domów okolicy.

W historii Chicago Polonia chętnie sprzedawała swoje nieruchomości w okolicach, które potem gospodarczo eksplodowały. Można powiedzieć,iż to pewna prawidłowość w historii naszego miasta.

Wiecej o planach Rahma Emanuela w jego wystąpieniu, które dzięki uprzejmości biura burmistrza publikujemy w całości. To ważne wystąpienie, mówiące o sprawach bezpośrednio dotyczących mieszkańców Chicago. Realizacja tych planów walnie przyczyni się do poprawienia jakości życia w Chicago.

Foto: ZFodor’s

Wideo1 : Chicago Mayor’s Office

Wideo 2: Kamran Rahmani/Youtubre.com.

Na deser kilka widoków z Chicago

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: