Prawdziwa Polska ma twarz Donalda Tuska

4
207

Zachowanie PiS w sprawie reelekcji Donalda Tuska było tak głupie, nieprofesjonalne, tak dalece dziecinne, iż wymyka się racjonalnej ocenie.  Polska dyplomacja pod kierunkiem Witolda Waszczykowskiego pokazała, iż zupełnie nie wie, na czym polega dyplomacja, jak funkcjonuje Unia Europejska. Na własne życzenie PiS postanowił zafundować sobie blamaż.  Rząd postanowił pokazać, że ma mentalność rozwydrzonego, pięcioletniego dziecka, które tupaniem i wrzaskiem pragnie zmusić mamę, aby dała kolejnego cukierka.

Od wielu tygodni wiadomym było, iż Donald Tusk dysponuje silnym poparciem.  To poparcie wzmocniła jeszcze premier, często nazywana „woźną” czyli Beata Szydło.  Jej list do europejskich przywódców uznano za arogancki, dla niektórych przywódców był dowodem na to, iż polskie zarzuty, dotyczą wyłącznie polityki wewnętrznej kraju nad Wisłą. List Szydło wzmocnił pozycję Tuska, pokazywał t jak nieprofesjonalna jest polska dyplomacja pod kierunkiem Witolda Waszczykowskiego, nie potrafi nawet zwykłego listu porządnie napisać.

Polska w Brukseli była zupełnie osamotniona, premier musiała wysłuchać wielu gorzkich słów, ze strony europejskich przywódców. PiS potrafi z niedawnych przyjaciół robić sobie wrogów. Dyplomatyczna dziecinadą jest odwołanie w Budapeszcie wizyty wiceministra Dziedziczaka, aby ukarać Victora Orbana. Tak to, niedawny przyjaciel został wrogiem.

Po klęsce PiS przemawiał językiem Władysława Gomułki, opowiadał, o Platformie jako obcej partii, o tym, iż Donald Tusk nie jest już obywatelem Polski grzmiał wicemarszałek Terlecki. Wicemarszałek Terlecki nawiązał do Bieruta, który pozbawił polskiego obywatelstwa generała Andersa, Maczka i wielu innych żołnierzy. Witold Waszczykowski zapowiedział dochodzenie, czy aby  Niemcy nie naciskali na mniejsze kraje.  Jak ustali, że naciskali, pewnie wypowie Berlinowi wojnę.

Formalnie nie ma żadnego znaczenia, czy Beata Szydło podpisze jakieś ustalenia, czy nie.  To, jak i inne buńczuczne wypowiedzi polityków PiS są wyłącznie wyrazem bezradności, pokazują ich dziecinną mentalność, bezradność i osamotnienie. W czasie burzy i naporu, gdy odradzają się imperialistyczne ciągoty w Rosji, gdy polityka USA jest wielką niewiadomą, Polska jest samotna, nie posiada w Europie żadnego sojusznika, zostawili ją wszyscy. PiS długo opowiadał dyrdymały o Grupie Wyszechradzkiej, o Międzymorzu, runęło to jak domek z kart. W kilkanaście minut cała polityka zagraniczna PiS przestała istnieć. Polska pokazała Europie, że jest krajem niepoważnym, więc nie należy serio traktować jego postulatów. Dzisiaj podczas kolejnej smoleńskiej miesięcznicy i za miesiąc podczas siódmej smoleńskiej rocznicy, rząd PiS pokaże, że jest zdrowo kopnięty, przekona świat, iż Polska to dziwny kraj i lepiej się z nim nie zadawać.

https://www.youtube.com/watch?v=Gqhw9mMsfw8

Komisja Europejska już dawno wszczęła przeciwko Polsce  postępowanie, w związku z łamaniem praworządności. Sankcje wobec Polski, wydają się logicznym, kolejnym etapem.

Ślepa nienawiść Jarosława Kaczyńskiego do Tuska, głupia, całkowicie bezpodstawna, irracjonalna, spowodowała, że PiS przestał liczyć się z interesem narodowym, racją stanu. Postanowił działać wbrew racji stanu.

Brukselska wpadka PiS spowodowała, że Donald Tusk wkracza w nową kadencję, z silnym mandatem.  PiS wzmocnił ten mandat, co dla Europy, korzystne. Przed Donaldem Tuskiem wiele trudnych wyzwań, wierzę, że im sprosta. To twardy polityk, potrafiący konsekwentnie dążyć do celu. Prawdziwa Polska, ta racjonalna, może być z niego dumna.

To dzięki takim ludziom jak Donald Tusk, świat  może być lepszy, bardziej sprawiedliwy. Jak popatrzeć na życiorys Tuska, jego drogę życiową, dokonania, zalety charakteru, doświadczenie i ogromną wiedzę historyczną, z której potrafi korzystać, widać, że rząd PiS, wyrządził mu wielką krzywdę. W imię ślepej zemsty chciał krzywdę wyrządzić Europie. Europę przepraszamy za PiS, przepraszamy za Polskę PiS, to nie jest prawdziwa Polska, to Polska zakłamana, zmanipulowana, okłamana, oszukana. Prawdziwa Polska, zawsze była otwarta, tolerancyjna, europejska, prozachodnia. Prawdziwa Polska na twarz Donalda Tuska.

Andrzej Jarmakowski

Foto: Tvn24

Wideo: Nie Lubię PiSu/Youtube.com

4 Komentarze

 1. Pełna zgoda co do ocen i opisów kretyńskich zachowań pisrydzyków.
  Na ich tle premier Tusk jawi się jak normalny, sensowny polityk dużego formatu. Niestety, ale tylko na ich tle…
  Tusk nie miał porywajacej wyborców wizji.
  Jego siła tkwi tylko i wyłącznie w byciu alternatywą dla pisrydzyków. W byciu anty-Kaczyńskim.
  *
  Pisrydzyki masturbują się swoim katofaszystowskim wstawaniem z kolan, swoim przywracaniem pamieci “wykletym”, rozkopywaniem grobów, smoleńską sektą. Rozdawaniem pieniędzy w programie 500+.
  Co by jednak nie robili musimy im przyznać, że biją wszystkie inne ugrupowania w Polsce skutecznością swojej wojny propagandowej.
  *
  Cały świat przeciwko nam! (Już teraz nawet Orbana nie ma do podpierania się…) Wszyscy nas zdradzili! Tusek z Putinem zamordowali Największego Prezydenta-Męczennika! Który dzięki swojej genialnej zdolności przepowiadania przyszłości przewidział dzieje Ziemi na 3 tys. lat do przodu! Który bohatersko uratował Gruzję!
  *
  Lewcko-liberalni globaliści (czytaj Żydzi, ale my tego nie mówimy, bo już tacy sprytni jesteśmy) dzieci nam deprawują dżenderami, naszym kobietom (uwielbiam to “naszym” kobietom!) do głowy wkładają jakieś feministyczne bzdury, w szkole są jeszcze przedmioty o większej liczbie godzin niz katecheza, młodzież ciągle jeździ na rowerach i żre warzywa, w teatrach zamiast księży i ormowców grają aktorzy, koniec świata!
  *
  Pisrydzyki do swoich parteitagów zaprzęgli całą teatralność kościelnych obrzędów. Strona świecka tego zrobić nie może. Nie ma żadnej dla tych teatrów kościelnych alternatywy. Oni mają dziesiątki tysiecy teatrów, tzn. kościołów. Oni mają dekoracje, kostiumy, opanowane konwencje, tradycyjne role-postaci aktorskie. Tysiąc lat prób. Tysiąc lat przedstawień. Widownię wytresowaną lepiej niż sto psów Pawłowa.
  *
  Donald Tusk musiałby porzucić swoją teorię ciepłej wody w kranie.
  Musiałby odszczekać nienormalność Polski.
  Musiałby przedstawić coś równie albo i bardziej porywającego do tych pisrydzykowych dymów kadzideł, świateł świec, wyszywanych ornatów, tego debilnego tonu przemówień z ambon, do tłumaczenia sobie swoich klęsk spiskami innych, swojej durnoty-byciem okradanym przez innych, itd.
  *
  I to bez używania prawdy, w stylu rzucania w twarz narzucającego się “Polska to nienormalność”.
  *
  Co zresztą swoją emigracją stamtąd potwierdził każdy Polonus. Który za nic w świecie tego nie przyzna, gdyż na drugie ma “Hipokryta”.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: