Premier Szydło „kłamie w sprawie swoich podróży

1
223

Premier Beata Szydło najwyraźniej nie zrozumiała albo arogancko udaje, że nie rozumie zarzutów jakie padły pod jej adresem, w związku z wykorzystywaniem wojskowych samolotów transportowych CASA, jakimi latała ostatnio, na przykład do Krakowa, także w dniu, w którym potem wydarzył się wypadek drogowy w Częstochowie. Rozumiemy, że jako osoba chroniona, nie może podróżować pociągiem osobowym z Warszawy Centralnej. Tutaj, nie o to chodzi.

Chodzi o arogancję władzy  i marnowanie publicznych pieniędzy. Rząd dzierżawi samoloty dla ważnych osób chronionych. Po co je dzierżawi, skoro i tak korzysta z samolotów wojskowych. Miesiąc temu mieliśmy aferę związaną z powrotem do Polski takim dzierżawionym samolotem z Londynu, gdzie pilot nie zgodził się na łamanie procedur związanych z lotem o statusie „HEAD”. Być może pilot uchronił uczestników tego lotu przed nieszczęściem. Ciężkie wojskowe CASY nie są powietrznymi taksówkami, o czym premier najwyraźniej zapomina.

Koszty takich lotów są znane. Od tego czasu jednak premier często korzysta z lotów CASY. Ciężki transportowy samolot, zakupiony dla wojska dla transportu żołnierzy i sprzętu wozi Panią Premier. Trudno o większy nonsens. Może chodzi o ukrycie kosztów przed opinią publiczna, albo o to, że polotowi wojskowe można  wydać rozkaz, łatwiej o łamanie procedur.

Do redakcji Progresu trafiają opowieści przerażonych osób, które w przydrożnych rowach szukały schronienia przed mknącymi kolumnami pojazdów wożących pisowskich bonzów. Pani premier też zapomina, że kolumna uprzywilejowana, to nie znaczy kolumna zapominająca o zdrowym rozsądku, narażająca życie innych użytkowników drogi. Kolumna uprzywilejowana nie oznacza kolumny pojazdów, która rozum zostawiła w domu. Na razie arogancję władzy, wyznacza także ciągle rosnąca liczba rozbitych limuzyn. Prezydent Obama nie raz w Chicago podróżował uprzywilejowaną kolumną. Zamykano wówczas autostradę 294, mimo pustej drogi kolumna jechała 45-50 mil na godzinę.  Podobnie jest w Niemczech. Co innego w Polsce, chłopcy radarowcy pokazują kto tutaj jest najważniejszy.  Do kolejnego nieszczęścia.

Wideo: platformawideo

Foto: Wiadomosci [WP] – Wirtualna Polska

1 Komentarz

  1. P. Szydlo, klecznikowa katoliczka na pokaz, a klamie na biezaco. Dziwne, matka ksiedza i tak sie zachowuje.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: