Prezydent Trump oskarża Baracka Obamę o podsłuchiwanie rozmów w Trump Tower

0
142

Kiedy media zajmowały się komentowaniem bliskich kontaktów współpracowników prezydenta Donalda Trumpa, z ambasadorem Federacji Rosyjskiej, prezydent  wysłał za pośrednictwem twittera,wiadomość,  iż Barack Obama wydał polecenie podsłuchiwania rozmów kampanii Donalda Trumpa, w Trump Tower w Nowym Jorku. Prezydent nie przedstawił żadnych dowodów w tej sprawie, porównał jednak to zdarzenie do afery” Watergate”,  gdy działająca na polecenie administracji prezydenta Nixona grupa tak zwanych „hydraulików” włamała się do biura Partii Demokratycznej w Waszyngtonie.

Wielu komentatorów twierdzi, iż prezydent chciał w ten sposób odwrócić uwagę od ciągle pozostających bez odpowiedzi pytań dotyczących kontaktów z rosyjskim ambasadorem. Nie ma żadnych informacji potwierdzających oskarżenia prezydenta Trumpa.

Czy prezydent wiedział o podsłuchach, na przykład, z tajnego spotkania ze służbami wywiadowczymi i za pomocą twittera rozpowszechnia poufne informacje? Raczej nie. Wszyscy świeci natychmiast zaprzeczyli, aby takie zdarzenie miało miejsce i wydawano jakiekolwiek polecenie podsłuchiwania rozmów kampanii Donalda Trumpa. Skąd prezydent posiada takie informacje? Wróćmy do słynnego już przemówienia, w którym prezydent ostrzegał przed tym co stało się w Szwecji! Jak wiemy w Szwecji akurat nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło. Potem okazało się, że prezydent usłyszał coś w FOX News i powtórzył.

W skrajnie prawicowych mediach pojawiają się tony dziwacznych informacji. Mówiono na przykład, o cichej próbie zamachu stanu, przeciwko jeszcze kandydatowi Trumpowi, dokonywanego przez Baracka Obama, snuto najrozmaitsze, fantastyczne, spiskowe teorie. Prezydent wiadomość  wysłał około szóstej rano. Pewnie usłyszał coś w jakimś show i postanowił podzielił się sensacją ze światem.

Pozostaje kwestia wiarygodności prezydenta. Jeśli oskarżenia się nie potwierdzą, wiarygodność zostanie wystawiona, na wielką próbę.

Dzisiaj w całym kraju odbyają się tak zwane „Town Hall Meeting”. W spotkaniu takim uczestniczył między innymi senator Lindsey Graham powiedział o tym w trakcie spotkania, na sali wybuchł śmiech. Senator potraktował to poważnie, twierdząc, iż potrzebne jest dochodzenie. Jednak wątpliwie, aby udało się w ten sposób przykryć wyjatkowo częste spotkania z rosyjskim ambasadorem.

Sprawa natychmiast stała się głośna w mediach. I może o to w tym przypadku chodziło, aby ludzie zastanawiali się prawda, czy nie? Choć wszystko wskazuje, że to historia wyssana z palca.

AJ

wideo 1: Wochit Politics

Foto: CBC

Wideo: LIVE SATELLITE NEWS

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: