Program Koryto Plus Partii Zbigniewa Ziobry

0
257

To zadziwiające jak w  dzisiejszej Polsce prokuratura potrafi poświęcać  ogromną ilość czasu i  energii na poszukiwanie urojonych przestępstw polityków opozycji. Tymczasem prokuratura nie potrafi ścigać przestępstw  korupcyjnych, w oparciu o powszechne dostępne informacje. Na przykład prokuratura może bez żadnych problemów, w oparciu o informacje znajdujące się w Państwowej Komisji wyborczej dowiedzieć się, kto finansował, składał donacje na cele partii Zbigniewa Ziobry Solidarna Polska. Nie potrzeba wielkich nakładów finansowych, aby zobaczyć jak wygląda rządowy program„Koryto Plus” odwdzięczania się za dotacje wpłacone na rzecz partii Zbigniewa Ziobry.

Pani Patrycja Ziobro Kotecka wpłaciła na rzecz Solidarnej Polski ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Obecnie jest szefową marketingu w firmie „Link 4”,  spółce zależnej od PZU, państwowego giganta ubezpieczeniowego. Na liście mamy pana Mariusza Gostka, który na Solidarną Polskę wpłacił 20 tysięcy złotych. Członkowie jego rodziny pełnią funkcje w Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa i w KRUS. Na liście mamy pana Tomasza Zbroga, który na Solidarną Polskę wpłacił 13 tysięcy złotych i pełni  funkcję kierownika oddziału Totalizatora Sportowego w Kielcach.

Na liście darczyńców znajduje się pani Anna kantor Kilian, która wpłat dokonała dwukotnie, włacając w sumie 25 tysięcy złotych, a dzisiaj jest pracownikiem Wymiaru Sprawiedliwości, delegacji w Brukseli. Mamy Pana Witolda Ziobro brata obecnego Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Witold Ziobro wpłacił dwukrotnie na konto Solidarnej Polski w sumie 25 tysięcy złotych,  a obecnie pełni funkcje doradcze w państwowej spółce PKO BP.

Pan Marek Makuch wpłacił łącznie 40 tysięcy złotych.  Pełni obecnie funkcję dyrektora działu kadr Telewizji Polskiej.

Na liście mamy Pana Marka Szubę, także bardzo hojnego dla Solidarnej Polski, wpłacił ponad 40 tysięcy złotych,  pełni funkcję członka Rady Nadzorczej PZU i kierownika redakcji oprawy TVP Sport.

To jest zaledwie początek listy osób, które wpłacały znaczne kwoty na rzecz Solidarnej Polski, dzięki czemu otrzymały po wyborach pracę w instytucjach państwowych.  Na podstawie tych informacji, jawnych, ogólnie dostępnych Prokuratura powinna rozpocząć dochodzenie, zachodzi bowiem uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa o korupcyjnym charakterze.

To co przedstawiliśmy to początek programu „Koryto Plus”, programu budowy nowej nomenklatury pisowskiej. Żaden bank nie oferuje tak lukratywnej lokaty. Wpłacasz na Solidarną Polskę, a potem co miesiąc dostajesz stuprocentowy zwrot,  dopóki władza trwa, ale ta władza się skończy.

To przykład na ogromną arogancję władzy. Program Koryto Plus ma ogólnonarodowy charakter i różne odsłony.

A przecież w roku 2015 ministrowie Jaki i Ziobro podczas konferencji prasowej w Sejmie zgłaszali projekt ustawy w myśl której ministrowie i wiceministrowie mili nie dostawać nagród. Minister Ziobro dostał ponad 70 tysięcy nagrody, minister taki także sowicie został wynagrodzony. W lasce marszałkowskiej takiej ustawy nie ma. Jakim trzeba być hipoktytą, aby w świetle kamer ogłaszać, iż zgłaszamy ustawę, a potem nie zrobić nic, ale kasę ciągnąć. Jakim trzeba być hipokrytą, aby opowiadać o jakiś układach i samemu budować jeden z największych układów. Wpłacasz na partię Ziobry 20 tysięcy, potem co miesiąc dostajesz 20 tysięcy pensji. Co za cudowna inwestycja!

Foto; WP Wiadomości

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: