Prokuratura w sprawie Smoleńska , robi z ludzi wariata

1
1175

Posłowie Platformy Obywatelskiej po pamiętnej konferencji prasowej 10 kwtietnia  br. złożyli doniesienie do prokuratury. Słusznie byli przekonani i do tej pory są przekonani, że doszło wówczas do poważnego  przestępstwa intelektualnego. Polacy zostali przez Antoniego Macierewicza zmanipulowani i okłamani.

Prokuratura odmawia wszczęci dochodzenia. W długim uzasadnieniu, które sprowadza się do jednego, prokuratura przekonuje, iż film dokumentalny zaprezentowany przez szefa MON nie jest dokumentem w rozumieniu kodeksu karnego.

Jest to argumentacja nie do przyjęcia, szkodliwa, dowodząca jedynie tego, że prokuratura chroni kłamstwa Macierewicza, jest instytucją mającą zapewniać bezkarność opowiadaniu bajek przez wysokiego urzędnika państwowego jakim jest Antoni Macierewicz. W takiej sytuacji posłowie będą składali zażalenie do sądu. Ustawodawcy nie chcą dopuścić do sytuacji, aby Podkomisja Pana Macierewicza kłamała publicznie, bezkarnie, dowolnie manipulowała opinią publiczną.

Gdyby argumentację prokuratury uznać za prawidłową, należałoby znać, że funkcjonariusz publiczny może dowolnie okłamywać Polaków.

Przypomnijmy, iż Podkomisja Pana Macierewicza zmanipulowała wyniki badań VAT, pokazała Polakom coś, na co nie ma żadnych dowodów. Nie może być tak, iż kolesie z jednego rządu, prokurator Pan Ziobro, pan Macierewicz tworzą układ zamknięty dowolnie manipulujący prawdą, tworzący fałszywe dowody w ważnych sprawach.

Posłowie odwołują się nie tylko od haniebnej decyzji prokuratury. Domagają się także zwołania posiedzenia Komisji Obrony Narodowej, na które przyjdzie minister Macierewicz i przedstawi wyniki swoich prac.

Komisja pana Laska po 15 miesiącach swoich prac przedstawiła wyniki swoich prac. Podkomisja Pana Macierewicza działa już ponad 20 miesięcy. Pan Macierewicz co jakiś czas częstuje opinię publiczną fantastycznymi opowieściami, w style cóż tam pod Smoleńskiem mogło się wydarzyć. Domagamy się więc, aby przyszedł na Komisję Obrony Narodowej i przedstawił wyniki prac swoich ekspertów, swojej podkomisji. Skoro publicznie przedstawia jakieś fantastyczne teorie, to może posiada jakieś ku temu przesłanki?  Posłowie liczą także na odpowiedź dotyczącą kosztów prac Podkomisji Macierewicza.

Posłowie domagają się także obecności ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który powiedział, że w dyplomacji zrobił już wszystko co zaplanował. Komisja Obrony chce się dowiedzieć, co uczynił dla umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego, co przecież solennie zapowiadał. Zapytać należy także co minister Waszczykowski uczynił dla ściągnięcia wraku smoleńskiego do Polski. Przecież PiS zapowiadał sprowadzenie wraku, gdzie jest wrak!

O jeszcze jednej sprawie trzeba dzisiaj wspomnieć.  Otóż jak wynika z publikacji dziennika „fakt” Minister Macierewicz okłamał prezydenta w sprawie nominacji generalskich i w sprawie tej doszło do pierwszej od 30 lat wojny na teczki.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej.

Foto: Koniec Świata

Wideo: Platforma News

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: