Tuesday , 23 May 2017

Home » Home » Kultura » Prokuratura w teatrze. I co dalej?

Prokuratura w teatrze. I co dalej?

March 1, 2017 5:15 pm by: Category: Kultura Leave a comment A+ / A-

Nie tylko Konstytucja chroni w Polsce zarówno wolność sumienia i wyznania, jak i wolność słowa oraz wypowiedzi artystycznej. Pomimo tego, że warszawska prokuratura podjęła działania wobec teatru, który wystawił “Klątwę”, znana kancelaria prawnicza nie ma wątpliwości, kto postępuje zgodnie z prawem.

– Dyrekcja Teatru Powszechnego dopełniła wszystkich wymogów prawnych, informując zarówno o treści spektaklu, jak i dostępności ze względu na wiek widzów – mówi w rozmowie z MarketNews24 mec.Konrad Orlik z kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy (KZP).

Jest to ocena jednej z największych kancelarii prawniczych działających w Polsce. KZP została nominowana do tytułu „Kancelaria Roku: Europa Środkowa” przyznawanego przez najbardziej prestiżowy międzynarodowy magazyn prawny „The Lawyer”, w organizowanym corocznie konkursie „The European Awards”.

Prokuratura Warszawa-Praga wszczęła wprawdzie postępowanie przeciw Teatrowi Powszechnemu, co jednak prawnik z KZP komentuje tak:

-Wolność sumienia i wyznania powinna być tak samo chroniona, jak wolność słowa i wypowiedzi artystycznej.

Od redakcji Progressu. Ze swojej strony potępiamy działania prokuratury, traktujemy je jako próbę ograniczania swobody wypowiedzi i wolności słowa. Jak trzeba będzie, nie będziemy wahać się i zwrócimy się w tej sprawie do organizacji międzynarodowych zajmujących się obroną swobód obywatelskich jak i pomocą dla szykanowanych za przekonania.  Z niepokojem obserwujemy ograniczanie wolności słowa w Polsce jak to, że Polska coraz bardziej staje się państwem wyznaniowym. Pod pretekstem ochrony uczuć religijnych uniemożliwia się dyskusję, tuszuje się pazerność kleru, jak i coraz bardziej powszechne narzucanie jednego, obowiązującego światopoglądu.

Wideo: @MarketNews24

Foto: Łaźnia nowa

Related Posts

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago