Propaganda PiS finansowana z publicznych pieniędzy

1
234

Używanie pieniędzy publicznych w celu finansowania kampanii politycznych jest zabronione. W demokratycznych państwach stanowi to poważne przestępstwo, karane więzieniem. Tak jest na przykład w W Stanach Zjednoczonych. Wystarczy tylko przypomnieć historię szefa Komisji Budżetowej Kongresu USA Daniela Rostenkowskiego, związanego z chicagowską Polonią, którego karierę polityczną zakończyło właśnie udowodnienie wykorzystywania publicznych pieniędzy, w tym przypadku,  do rozsyłania materiałów wyborczych. Przestępstwo Rostenkowskiego było niczym w stosunku do tego, co wyprawia PiS. Rostenkowski nie był jedynym polonijnym politykiem, który poszedł siedzieć, za wykorzystywanie publicznych pieniędzy do politycznych celów.

Można zapytać, gdzie są polskie sądy, gdzie jest prokuratura. Oczywiście instytucji tych nie ma, gdyż w tej chwili pod kierownictwem Zbigniewa Ziobry stanowią one tarczą ochronną dla kryminalnych działań PiS.

W każdym normalnym kraju finansowanie kampanii politycznej z Funduszu tak zwanej Fundacji Narodowej byłoby karalne.

Posłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie, że kampania Polskiej Fundacji Narodowej dotycząca zmian w wymiarze sprawiedliwości, będzie czystą propagandą. Jak wskazywali, finansowana ze środków Skarbu Państwa Fundacja będzie “oszukiwała Polaków za ich własne pieniądze”.

Mamy do czynienia z wielkim transferem publicznych pieniędzy, ze spółek skarbu państwa, które sfinansują kampanię polityczną PiS dotyczącą zamachu na niezależne sądownictwo.  To działanie kryminalne. Nie rozumiem dlaczego politycy opozycji nie składają zawiadomienia do prokuratury.  Jak tak dalej pójdzie to niedługo na billbordach, za publiczne pieniądze zobaczymy „złote myśli” prezesa Kaczyńskiego.

To tylko jeden z przykładów traktowania przez PiS finansów publicznych jako swoje, własne prywatne pieniądze, które można dowolnie wykorzystywać.  Dowiadujemy się, że kampania w sprawie sądownictwa skierowana ma być także do odbiorcy zagranicznego.  Czyli Fundacja rządu PiS wykupi reklamę w belgijskim „Le Soir” informując, iż Ziobro z Kaczyńskim są prawdziwymi, szczerymi demokratami? A może PiS wykupi ogłoszenia w polonijnym radiu w Chicago, gdzie pełno, zakłamanych, pisowskich szczekaczek. Będziemy obserwować, czy do programów tych trafią polskie pieniądze publiczne.

Andrzej Jarmakowski

Wideo:Platforma News

Forto: Rp.pl

 

 

1 Komentarz

  1. To oczywiste złodziejstwo publicznych pieniędzy. Okruchy z pańskiego stołu może dostanie Polonia, czyli pisowcy agenci w Chicago

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: