Propozycja na świąteczny urlop

0
160

Christmas Tour Card partial„Bożonarodzeniowe Jarmarki w środkowej Europie” – to hasło wycieczki dzięki której poznamy dawne, europejskie tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz weźmiemy udział w barwnych jarmarkach nawiązujących do tych tradycji. W dniach 27 listopad -10 grudzień odwiedzimy Pragę, Wiedeń, Budapeszt, Bratysławę i Kraków zwiedzając te piękne miasta oraz kupując przy okazji świąteczne upominki w miejscach, które w tym względzie nie mają sobie równych w świecie – na bożonarodzeniowych straganach w samym środku Europy! Do domów powrócimy w samą porę by Święta Narodzenia Pana celebrować w gronie rodziny i przyjaciół.

Program wycieczki przepełniony jest dodatkowymi atrakcjami, o których warto tutaj wspomnieć. I tak, w przepięknym Salzburgu uczcimy 50-tą rocznicę kręcenia tutaj słynnego filmu „Dźwięk Muzyki” („Sound of Music”), w Zakopanem wsiądziemy do góralskich sań by pomknąć w tradycyjnym kuligu, a w Krakowie gdzie o tej porze trwa akurat konkurs bożonarodzeniowych szopek, towarzyszący nam David Motak – niekwestionowany ekspert w tejże dziedzinie (jego prace prezentowano na wystawach m.in. w Polsce, Hong Kongu i w USA) umożliwi nam zakulisowy wgląd w powstawanie tych arcydzieł krakowskiej sztuki. Ponadto, mamy w programie zwiedzanie historycznej Pragi poruszając się po niej zabytkowym tramwajem, obiad w trakcie rejsu po rzece Dunaj, a także – jeśli będziemy mieli na to ochotę – koncert wiedeńskiej muzyki. Ostatnim, ale też najbardziej niezwykłym akcentem naszej wycieczki będzie polska Wigilia z wszystkimi tradycyjnymi potrawami, śpiewaniem polskich kolęd, występami zespołu folklorystycznego oraz z nieodłącznym dzieleniem się opłatkiem.

Organizacja tej wyprawy jest naprawdę w dobrych rękach: David Motak specjalizuje się w planowaniu specjalistycznych wycieczek do Polski od 2004 roku, przy czym ta pierwsza wyprawa była efektem próśb przyjaciół i jego studentów uczestniczących w jego warsztatach plastycznych związanych z budową szopek, zwanymi „Krakow Szopka”.

W przygotowaniu oferty „Bożonarodzeniowe Jarmarki” pomogło Davidowi ponad 20 lat doświadczenia w organizowaniu najrozmaitszych imprez wysokiej rangi, a także w aranżowaniu i administrowaniu wycieczek dla dużych kulturowych organizacji. Jego rozległa wiedza w zakresie historii naszego Kraju, jak również znakomite rozeznanie tradycji i sztuki ludowej zarówno w Polsce jak i w Środkowej Europie, plus znajomość polskiego języka, pozwalają mu na rzetelne przygotowanie każdej wycieczki, na zaplanowanie najdrobniejszych szczegółów. „Bożonarodzeniowe Jarmarki” umyślnie skonstruowane są dla małych grup, a w cenie mieści się prawie wszystko: hotele, posiłki, przejazdy specjalnie wynajętym autokarem, angielskojęzyczni przewodnicy, wejściówki na towarzyszące imprezy, rozrywka. Dodajmy, że wycieczkę tę współorganizuje torontońskie biuro podróży CHOPIN TOURS specjalizujące się w podróżach do Polski (a także do Europy). Loty do Polski możliwe są z Chicago i innych głównych miast USA.

To, co oferujemy Państwu po konkurencyjnej cenie ma bezsprzecznie wspaniałą wartość i dlatego sugerujemy pośpiech z rezerwacją miejsc. Zostało ich już naprawdę niewiele! Po więcej informacji prosimy o telefon: 1-800-533-0369 (Wanda – Chopin Tours, www.chopintours.com ). Można także odwiedzić naszą stronę internetową: www.janddtours.net gdzie znajdziecie Państwo interaktywną mapkę ze wszystkimi miejscami, do których planujemy dotrzeć.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: