Protest KOD także w Chicago

2
3721

Wiele tysięcy osób manifestowało w Warszawie, w obronie niezależnych sądów, na pewno więcej, niż podawała to stołeczna policja.  W Warszawie przemawiali między innymi Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru. Obaj politycy zapowiedzieli zjednoczenie opozycji. Mówcy zapowiadali, że, czołowi politycy PiS staną przed Trybunałem Stanu. Jeżeli prezydent Duda podpisze, te haniebne ustawy, też w przyszłości stanie przed Trybunałem Stanu. Wierzę, także, że politycy PiS odpowiadać będzie nie tylko przed Trybunałem Stanu, ale będą także odpowiadać karnie. Kary nie mogą uniknąć sprawcy największej finansowej afery RP po 1989 roku czyli afery SKOKÓW.

Dzisiaj jeszcze o godzinie 21 wieczorem w Warszawie odbędzie się manifestacja w obronie Sądu Najwyższego. Akcje protestacyjne odbyły się w wielu innych miastach Polski.  Wielu manifestantów zostaje pod Sejmem, manifestacja tam będzie miała charakter permanentny.

Manifestacje w Polsce wsparli także działacze chicagowskiego KOD-u, którzy w niedzielny poranek, w czasie gdy w Warszawie rozpoczynała się demonstracja, informowali amerykańską opinię publiczną, najpierw pod siedzibą stacji ABC, przy ulicy Lake, z potem na Daley Plaza. Turystom, przechodniom, amerykańskim dziennikarzom i wielu innym, rozdawano ulotki informujące o dramatycznych wydarzeniach w Polsce, o tym, iż demokracja w Polsce umiera. Wielu turystów wspierało protest wyrażało solidarność z KOD-em. Wśród nich znalazł się także turysta z Arabii Saudyjskiej, który przyznawał, że u niego w kraju nie ma demokracji, ale w pełni rozumie niepokój Polaków i przyłączył się do protestu.

Reżim w Warszawie zrywa w wartościami, o które Polacy walczyli przez kilkadziesiąt lat, gdy stawiano opór komunistycznemu totalitaryzmowi. Polska z kraju wzorcowej demokracji, lidera pozytywnych zmian w Europie Środowej, staje się autorytarną satrapią. Polska podążą dzisiaj drogą Putina. Dlatego “Precz z kaczorem dyktatorem” – krzyczeli manifestanci.

AJ

Foto: KOD Chicago

2 Komentarze

  1. Demonstracja w obronie wolności w Polsce przed siedzibą ABC. Czy to nie jest śmieszne? ABC należy do amerykańskich mediów, które chcą takiego samego systemu w USA jak PiS chce wprowadzić w Polsce. Mówiąc wprost chodzi o zniewolenie i całkowite podporządkowanie obywateli, czyli rządy typu komuno-faszystowskiego. Takich mediów jest w USA ponad 90%. Panie i panowie z chicagowskiego KOD żyją faktycznie w wirtualnej rzeczywistości. Mam dla państwa radę, a szczególnie dla panów Jarmakowskiego i Wiśniewskiego. Na początku czerwca byłem przez tydzień w Polsce i rozmawiałem trochę z wieloma osobami. Propaganda PiS i RM zrobiła swoje. Wałesa kapuś, okrągły stół to zdrada, PO rozkradła Polskę, a PiS chce to naprawić. Takie opinie są powszechne. Lepiej będzie jak państwo wrócicie do Polski i zaczniecie pracę od podstaw wśród obywateli. Może zrobicie wtedy coś pożytecznego, a przynajmniej przestaniecie szkodzić Ameryce. Ostatnie polskie demonstracje może ktoś uważać za imponujące, ale niektórzy twierdzą, że to tylko elity, a chcąc coś zmienić trzeba wygrać wybory. Jak powiedział prof. Strzembosz do natychmiastowej zmiany potrzeba na ulicach 1 mln demonstrantów, a do tego daleko. Jest mi obojętne co zrobicie z moją wypowiedzią. Ostatnio zamieszczacie natychmiast tylko wypowiedzi, które rzucają bluzgi na ptasie radio, ale chyba sami nie wiecie, że słuchacze ptasiego radia nawet nie wiedzą o istnieniu PfP (oczywiście poza panami Jarmakowskim, Wiśniewskim, MK i JohnAA).

    • Wypowiedź imponująca rozmiarowo, ale nie wiadomo o czym. Ktoś tylko nie lubi Jarmakowskiego i Wiśniewskiego. Twierdzi też, że jakieś bluzgi zamieszamy. Wręcz przeciwnie – nie zamieszczamy bluzgów i wolelibyśmy, by komentarze były na temat, a nie tylko wykpiwały coś czy kogoś.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: