Protest RON zawieszony

0
162

 

Informowaliśmy już wczoraj o zawieszeniu przez rodziców opiekunów niepełnosprawnych dzieci swojego protestu w polskim parlamencie. Dzisiaj po raz pierwszy od 40 dni w polskim Sejmie nie ma protestu matek. Nie wywalczyły swoich postulatów, ale nie przegrały. Zdobyły ogromny kapitał społeczny, społeczeństwo poznało problemy, zobaczyło jak trudna jest sytuacja najsłabszych, zdanych na pomoc państwa.

Trzeba jasno powiedzieć, iż marszałek Sejmu po raz pierwszy w historii wolnej Polski stosował wobec protestujących przemoc fizyczną i psychologiczną. Była premier Beata Szydło nie znalazła ani minuty, aby porozmawiać z protestującymi. Protestującym odcinano drogę do łazienki, szkalowano, że śmierdzą. Protestujących systematycznie  szkalowano w pisowskich mediach. W dniu zawieszenia protestu, ks. Lemański przepraszał protestujące matki za postawę Kościoła katolickiego wobec protestu. Nie można zapomnieć, że przemoc fizyczną i psychologiczną stosowano wobec osób najsłabszych, niesamodzielnych. Pokazuje to prawdziwą naturę rządu PiS.

Dzięki odważnemu protestowi zjawisko niepełnosprawności niejako wyszło z podziemia. Polska zobaczyła, że ludzie wymagający stałej opieki żyją obok nas i wcale nie są gorsi, nie są obywatelami drugiej kategorii. Postulaty niepełnosprawnych nie były wygórowane .

Rząd Mateusza Morawieckiego pragnie dla rozwiązania problemu wprowadzić nowy podatek. To skandaliczne rozwiązanie, polegające na próbie szczucia biednych Polaków, na tych, którym powodzi się lepiej.  Rząd cały czas opowiada o znakomitej sytuacji budżetu, jest aż tak źle, że dla zrealizowania skromnego postulatu, potrzeba wprowadzania nowych podatków? Dodajmy od siebie, że rząd z powodu coraz lepszej sytuacji ekonomicznej cały czas zwiększa fiskalizm państwa.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wspominano, że PO już na początku maja zgłosiła projekt ustawy, który kompleksowo rozwiązuje problem opieki nad osobami niesamodzielnymi. Czekamy obecnie na rozpoczęcie procesu legislacyjnego, choć PiS może proponowane rozwiązania blokować. W tej chwili rozwiązanie problemów osób niepełnosprawnych leży w gestii marszałka Sejmu.

FotoPolskie Radio

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: