Wednesday , 24 May 2017

Home » Home » Opinie » Prywatna armia Macierewicza skierowana przeciwko Polakom?

Prywatna armia Macierewicza skierowana przeciwko Polakom?

December 1, 2016 10:52 am by: Category: Opinie Leave a comment A+ / A-

obrona„Ustawa o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej budzi wątpliwości i kontrowersje. Nasze obawy podzielają eksperci i żołnierze” – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie Bogdan Klich, przewodniczący Grupy Senatorów Platformy Obywatelskiej.

W tej chwili wiemy już, że owa weekendowa armia Macierewicza będzie znacznie słabiej wyposażona niż  obiecywał to Antoni Macierewicz. Szef MON mówił o tysiącach dronów dla tych wojsk, a teraz okazuje sie, że będzie ich dwadzieścia i to bardziej  zabawkowych modeli, niż prawdziwych dronów.

W ogóle sprawa budzi wątpliwości. Polska przesuwa znaczne środki ze swojego skromnego budżetu na weekendowe wojsko, złożone z amatorów. Z militarnego punktu widzenia to absurd. Opowiadania przez Macierewicza, że owe oddziały amatorów będą skutecznie walczyły z rosyjskim Specnazem jest opowiadaniem banianuków. Jedynie osoba o złej woli, obcy agent, albo osoba niezrównoważona umysłowo, może opowiadać takie brednie. To co opowiada Macierewicz przypomina propagandę z 1939 roku, gdzie „silni, zwarci i gotowi” czekali na rozwój wypadków.

Foto: Facet – Interia

Wideo: platformawideo

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago