Przygotowania do WOŚP w Chicago, PiS zmienia taktykę

12
1304

Osoby zaangażowane w przygotowania do tegorocznego Wielkiego Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago, informują, iż przebiegają one bez zakłóceń. Finał jak zwykle odbędzie się w Copernicus Center. WOŚP w Chicago jest prawdziwym fenomenem. Choć PiS wygrywa w Chicago wybory, to jednak Polonusi w Chicago od  wspierają Orkiestrę. W ubiegłym roku w atmosferze medialnych ataków, na Jerzego Owsiaka, Orkiestra w Chicago, uzbierała rekordową liczbę funduszy. W Chicago, polonijnej stolicy PiS, zebrano blisko 170 tysięcy dolarów.  Nigdy w przeszłości nie udało się zebrać tak dużej sumy!

Kampania przeciwko Owsiakowi, którego w polonijnych mediach oczerniano na wszelkie możliwe sposoby, kłamstwo, pomówienie  było codzienną rzeczywistością skończyła się klapą, w polonijnych mediach, sporo negatywnych opinii pojawiało się we programie Łucji Śliwy, flagowej audycji, nadawanej ze stacji 14900 AM, należącej do Związku Narodowego Polskiego, największej polonijnej ubezpieczalni. W ubiegłym roku medialna nagonka na Owsiaka przyniosła skutek odwrotny od zamierzonego, popularna była akcja: „daję dwa razy więcej niż zwykle”, akcja przyczyniła się do tego, iż ustanowiono kolejny rekord.

 

Skoro ludzie tłumnie przybywali do Copernicus Center, podobna nagonka , jak w roku ubiegłym, mogła jedynie pomóc organizatorom, w  ustanowieniu kolejnego rekordu. Dlatego w tym roku zmieniono taktykę. Polonijne pisowskie szczekaczki postanowiły pogodzić się z faktem, iż Owsiak, jak to określono w jednym z programów radiowych jest :”kapłanem jednej niedzieli”.  Zwolennicy PiS uznali, że jak się nic nie powie, to sprawa nie istnieje. Oczywiście negatywna propaganda uprawiana jest za pośrednictwem Kościoła katolickiego, to inna sprawa.

WOŚP w Polsce to, jedna z najważniejszych instytucji społeczeństwa  obywatelskiego, podobnie w Chicago, organizacja Finału WOŚP angażuje dziesiątki woluntariuszy, polonijnych biznesmenów, poszczególne biznesy.

W tym roku sporo polonijnych sobotnich szkół języka polskiego, zgodziło się na przeprowadzenie zbiórek, choć zdarzały się szkoły, które odmówiły.  Zbiórka prowadzona będzie niemal we wszystkich polonijnych sklepach, biznesach. Woluntariuszy spotkać będzie można w wielu miejscach, w polonijnych dzielnicach.

Jedno jest pewne, w Chicago PiS przegrał  z Owsiakiem.  Polonia w Chicago dysponuje przynajmniej kilkoma miejscami, gdzie można zorganizować imprezę WOŚP, dlatego nie ma znaczenia, że Konsulat RP nie uczestniczy i trzyma się z daleka od Orkiestry Owsiaka, nie ma to żadnego znaczenia, na szczęście pisowski konsulat nie ma  na to żadnego wpływu. Może tylko obserwować jak Orkiestra odnosi kolejny sukces, wysyłając do MSZ raporty, o tym jak propaganda skierowana przeciw Orkiestrze odnosi kolejną porażkę. Z rozmachem prowadzone przygotowania do finału, powodują, że Orkiestra w tym roku odniesie kolejny sukces. Tylko od nas, to zależy.

Andrej Jarmakowski

Wideo: Arkadia Life

Foto: Dzika Fitness

12 Komentarze

 1. To bardzo dziwne, ze Polacy przyzwalają na to aby Kościół katolicki dzielił ich tak bardzo szczując jednych przeciw drugim a to tylko dlatego, ze obok nosa przechodzi im duża kasa z której inni robią dobry użytek przeznaczajac ja dla potrzebujących.To smutne, ze z tym fenomenem w skali świata walczą instytucje i organizacje, które jeszcze nie tak dawno kojarzyły się instytucjami zaufania publicznego.

 2. Do “Naftali” OK. ale..: ” kasa z której inni robią dobry użytek przeznaczając ją dla potrzebujących”- to dobre założenie. Problem w tym aby rzeczywiście przeznaczano ją dla potrzebujących. Słyszał pan ile firm, firemek założył pan Owsiak? a z czego żyje ( nieźle) jego rodzina?

  • Rozumiem ze pan ze skarbówki polskiej. Ciekawe…. osoba mi bliska właśnie tam jest i tej “olbrzymiej ilości” zarejestrowanych spółek i firm nie widzi. Jeśli to prawda proszę napisać w tej sprawie do Urzędu podatkowego tylko proszę z dowodami na papierze i nie anonimowo.

  • A kościół z czego żyje, mądralo? Owsiak co roku rozlicza się z pieniędzy, które zebrał, a kościół nigdy. Kościół dostaje olbrzymie pieniądze od państwa (z naszych podatków), a Owsiak tylko tyle ile ludzie zechcą mu dać. Na szczęście chcą, bo chyba nie ma w Polsce rodziny, która nie korzystałaby ze sprzętu WOŚP w szpitalu. Więc nie krytykuj, tylko załóż swoją fundację i rób to samo co Owsiak

  • Nie kłam. Gdyby odrobina prawdy była w tym kłamstwie które rozpowczechniasz Jurka dawno by posadzili! Bardzo się o to starają tylko zupełnie nie maja do czego się przyczepić. Puknij się w głowę człowieku. Nie chcesz nie dawaj – to nie jest przymusowe! Ale nie kłam ! Kłamstwo to grzech!

  • Orkiestra spełnia z naddatkiem ostre polskie przepisy sla organizavji pożytku publicznrgo ale… prawdziwy patryjota wie lepiej. Doskonale wie, że Owsiak wszystkich nie pozwie.

  • Mam pytanie, panie Jarku?Czy Caritas wszystko robi za darmo, oczywiście, że nie, Caritas dostaje dotacje (polecam BIP urzędów marszałkowskich), mają ambony i napisałabym, że mają także takich co się dzielą, by odliczyć od podatku, wszak jest to dużo, bo minimum 6%. Owsiak musi nie tylko zorganizować, ale zebrać zamówienia, ustalić cenę danego produktu, posprzątać i rozliczyć się. Nie robi tego za zebrane pieniądze, (od tego są odsetki), proponuję wejść na strony pp Elbanowskich (tych od 6-ciolatków, ile oni biorą?). wymieniać byłoby bardzo wiele takich fundacji, ale nie ma fundacji, która nie zarabia dla siebie pensji. To nie jest praca społeczna.

 3. Do “Jarka” OK ale……….
  “Słyszał pan ile firm, firemek założył pan Owsiak? a z czego żyje ( nieźle) jego rodzina?”

  Oszczerstwo to kłamliwa wypowiedź, której celem jest zniesławienie kogoś.
  Istnieje kolosalna różnica między prawdą, popartą faktami a złośliwą propagandą. To ona, propaganda, dyktuje, co mamy myśleć. Propagandyści usilnie forsują własny punkt widzenia selekcjonując informacje, żeby wykorzystać te, które im odpowiadają, a inne przemilczeć.
  Ponadto przekręcają i naginają fakty oraz biegle posługują się kłamstwem i półprawdami. Nie odwołują się do rozsądku, lecz do uczuć. Czy rzetelnie oceniłeś wszystkie za i przeciw ? Czy polegasz jedynie na tendencyjnej ocenie jednej strony?
  Syszał pan….
  Widziała pani…
  Okropne!!!!
  Czy wie pana pani ile on oni zarabiają?
  To tylko kilka, mających sensacyjny charakter, wypowiedzi.
  ………………
  A teraz trochę faktów z nie tak dawnej przeszłości.
  Kilka lat Jerzy Owsiak toczył sądowe batalie z blogerem, który nazwał się Matka Kurka. Ten zarzucał mu w swoich internetowych publikacjach brak przejrzystości swoich działań. Bloger ów zyskał pewną dozę sławy w organizacjach okołokościelnych, które chetnie zapraszały go na ‘prelekcje’ gdzie nieźle gwiazdorzył dzieląc się z zaproszonymi swoją niewatpliwą wiedzą na temat działalności WOŚP i samego Owsiaka. Jaki był tego koniec?
  Oto art. dotyczący finału tej batalii w większej części zaczerpniety z fb.
  „”Bloger przegrał z Owsiakiem w sądzie i musiał zapłacić karę: „Masz i pierd*l się!”. Takiej riposty nie oczekiwał
  Wrz 7, 2016

  Jurek Owsiak od lat jest znany dzięki organizacji ogólnopolskich zbiórek pieniędzy na cele charytatywne w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym, zajmuje się również prowadzeniem przystanku Woodstock.
  Chociaż Owsiak zajmuje się pomocą chorym dzieciom, a przystanek Woodstock jest opłacany z darowizn celowych oraz wpłat sponsorów, a nie – jak często się uważa – pieniędzy przekazanych na WOŚP, w Polsce nie brakuje osób, które go krytykują. Zarzuca się mu m.in. defraudacje zebranych pieniędzy. Jedną z takich osób jest bloger Matka Kurka, który stał się popularny właśnie dzięki próbom „zdemaskowania” Owsiaka. Dlaczego tylko „próbom”?
  Sprawę krytykującego blogera Owsiak postanowił rozwiązać w sądzie. Ten orzekł, że Matka Kurka zmyślał i kazał zapłacić Owsiakowi 20 tysięcy złotych odszkodowania. – Masz i pierdol się – skomentował bloger.
  Wulgarnej odpowiedzi Matki Kurka Owsiak nie pozostawił bez riposty. Zaproponował, że pieniądze chętnie odda, ale pod jednym warunkiem: ma je odebrać żona blogera.
  Według Owsiaka w czasie procesu wyszło, że Matka Kurka pozostaje bezrobotny, a jego budżet domowy – szczupły. W związku z tym Owsiak zadeklarował, że odda pieniądze, jeśli faktycznie ich strata będzie dla małżeństwa tak dotkliwa.
  – List otwarty do p. Izabeli Firlej-Wielguckiej
  Szanowna Pani,
  List otwarty to jedyny sposób, aby trafić do Pani, ponieważ wiem, że Pani mąż, bloger Matka Kurka – a może czynicie to Państwo razem – czyta, ogląda moją stronę na Facebooku i mojego vloga. Wiem, że mąż także od deski do deski śledzi moje audycje radiowe. Przyznaję, że cieszy mnie to, bo w ten sposób na bieżąco Pani mąż, lub być może Państwo, wiecie czym się zajmuję. A także wiecie, że bardzo, bardzo rzadko poświęcałem swój czas Państwu. W odróżnieniu od męża, który mojej osobie tego czasu poświęca nieskończoną ilość.
  Widziałem Panią na procesie sądowym. Próbowaliśmy z Panią porozmawiać, ale jak Pani pamięta, mąż tę próbę dialogu brutalnie przerwał. A mi i mojemu adwokatowi chodziło o to, aby spróbować przełamać tę nieprawdopodobną spiralę złych emocji skierowanych do mnie i do naszej Fundacji. Proces, jak Pani wie, był z powództwa cywilnego, czyli także ja i moja żona ponosiliśmy wszystkie z tym związane koszty. W czasie procesu wykazywaliście Państwo, że Pani mąż jest bezrobotny i jako rodzina macie Państwo bardzo niewielkie dochody. Mogę więc wyłącznie na Pani ręce te zasądzone na moją rzecz pieniądze w formie darowizny przekazać. Pod tym tylko warunkiem, że to Pani osobiście w siedzibie Fundacji WOŚP te pieniądze odbierze, a ja będę miał świadomość, że w ten sposób Pani budżet domowy nie dozna tak znaczącego uszczerbku.
  Mam nadzieję, że ta kara, nałożona na Pani męża, a także jednoznaczna reakcja internautów na jego Twitterze i na wielu innych portalach, pozwoli wreszcie zakończyć te szaloną krucjatę przeciwko mojej osobie, mojej rodzinie i Fundacji. Trwa to już kilka lat i jak Pani widzi, zbieramy jeszcze więcej pieniędzy, a co za tym idzie – jeszcze skuteczniej wspieramy polską medycynę. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez cały czas jest także, tak jak każda inna Fundacja, do dyspozycji w zakresie wszelkiego rodzaju zapytań i kontroli prowadzonych przez powołane do tego instytucje. Do dnia dzisiejszego, a także do końca świata i jeden dzień dłużej, realizujemy i będziemy realizowali naszą działalność uczciwie, zgodnie z prawem, otwarcie i przejrzyście, a przede wszystkim skutecznie, czyli z pożytkiem dla zdrowia i życia Polaków.
  Czekam na sygnał od Pani.
  Jerzy Owsiak – napisał.
  źródło: fb””
  …………..
  Całą batalię z Jerzym Owsiakiem przedstawioną od strony widzenia blogera Matka Kurka możesz znaleźć na jego stronie internetowej.
  Może kilka pytań:
  Kto ma cel w tym aby Jerzego Owsiaka zaangażować czasowo w sprawy sądowe?
  Komu zależy na tym aby postawić go przed sądem i zniesławić?
  Komu zależy na tym aby zmniejszyć frekwencję, ograniczyć zbiórki i wpływające datki?
  Kto chciałby zająć jego miejsce?
  Nie bądź pożytecznym idiotą, uruchom myślenie i nie pozwól aby inni myśleli za Ciebie.

  „Zręczna i nieustępliwa propaganda może sprawić, że niebo wyda się ludziom piekłem, i na odwrót — najnędzniejsza egzystencja rajem” (ADOLF HITLER, MEIN KAMPF).

 4. Brawo Naftali, jasno, prosto i rzeczowo. Oby więcej ludzi używało argumentów, zamiast inwektyw. Pozdrawiam

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: