PSL pójdzie do wyborów samorządowych samodzielnie

0
159

Polskie Stronnictwo Ludowe stwierdziło podczas konferencji prasowej w parlamencie, że w wyborach samorządowych do sejmików wojewódzkich i do powiatów pójdzie samodzielnie. Natomiast PSL widzi możliwość wyłaniania wspólnych kandydatów, w wyborach bezpośrednich.

Lider PSL stwierdził z dumą, że Polska nie jest skazana na wybór pomiędzy PiS-em i antypisem. To taka śpiewka, mająca uzasadnić samodzielny marsz PSL i rzekomo zdroworozsądkowy charakter ugrupowania ludowców.

Jednocześnie poinformowano, że 25 listopada w Kraśniku odbędzie się Konwencja Samorządowa PSL, podczas której przedstawiony zostanie program PSL w wyborach samorządowych.

PSL w wyborach samorządowych w historii uzyskiwał niezłe wyniki, na wielu terenach, szczególnie w wyborach do rad powiatów PSL miało sporo do powiedzenia.

Decyzja PSL oczywiście jest dobra dla PiS. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, bardzo usilnie stara się zdobyć tradycyjny elektorat PSL, z małych miasteczek i ze wsi.  Ma w tym potężnego sojusznika, w postaci partyjnego radia jakim jest Radio Maryja.

PSL jest taką pseudo opozycją. PSL nie dostrzega, że Polska znalazła się w dramatycznej sytuacji, zaś jego decyzja zwiększa szanse przeciwników demokracji, zwiększa siłę zwolenników budowy państwa totalitarnego.

Foto: WPROST.pl

Wideo: POLITYKA bez RETUSZU

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: