Ptasie Radio: O Marszu Niepodległości (dla polonijnego słuchacza)

1
308

– Niech mi ktoś powie, dlaczego tak się nas czepiają? Dlaczego atakują Polskę? Już nie tylko Niemcy i Francja, nawet tutaj, w Ameryce. Przez pewien czas Żydzi siedzieli cicho, a teraz nie spodobał się im nasz marsz. Nasz marsz! W suwerennym kraju! Ja państwu powiem, dlaczego! Bo nam zazdroszczą! Bo świat zaczyna się z Polską liczyć! Nie jesteśmy już potulni, jak kiedyś za Tuska. Dzisiaj rząd walczy o polskie interesy. Nie o niemieckie, czy unijne, czy jakieś tam żydowskie, tylko o nasze. I niektórych to boli! Teraz rozumiemy tę nagonkę? Te wszystkie komisje, raporty, napomnienia, procedury? Prawda? Debaty? Straszą, że zabiorą nam głos, że niby chodzi o praworządność, bo jest zagrożona, i demokracja też, a jakże. A o co tak naprawdę chodzi? Nie o sądy, czy Konstytucję, nie. Chodzi o to, abyśmy byli znowu potulni. Żebyśmy przytakiwali, zgadzali się na wszystko, nie protestowali, a przede wszystkim, abyśmy nie byli sa-mo-dziel-ni.

– Teraz mówią, że w Polsce jest faszyzm. Mówią? Gdzie tam! Oskarżają! I to ordynarnie! Minister Witold Waszczykowski cierpliwie tłumaczył, gdyż, wiecie państwo, ludzie żyjący poza Polską, którzy opierają swoje opinie o doniesienia, albo donosy, tak donosy, nie wiedzą, bo skąd, nie mają pojęcia, więc pan Waszczykowski spokojnie, że w Polsce nie było nigdy faszystów, nie ma i nie będzie. Śmiech! A tamci dalej swoje! Bo niby widzieli jakiś transparent i na marszu wznoszono brzydkie okrzyki. Really?

– Tutaj też przecież są pokazy fajerwerków, prawda? I co, to też faszyzm? To czego się Polski czepiają? Jak w USA jest dzień Niepodległości, to młodzież też wychodzi na ulicę, spontanicznie, i wykrzykuje, i podskakuje, i też się przebierają w różne stroje. I nikogo to nie dziwi. Bo to jest święto Niepodległości. Wszyscy się bawią. W młodych wzbiera wtedy taka radość, nieraz trudna do powstrzymania. I to jest piękne! Też krzyczą, też mają różne transparenty. Czy to zaraz musi być faszyzm? Radość ze święta to jest rasizm? Machanie flagami to jest ksenofobia? Jeżeli mają jakieś fajerwerki, to je odpalają. Normalnie. I ludzie się cieszą. W Polsce odpalają pochodnie i race. Tu fajerwerki, a tam race i pochodnie. Ale to jest to samo. Ta sama świąteczna atmosfera, i tutaj, w USA, i tam.

– Wspaniały marsz! Naprawdę! Tyle młodzieży! Powiem państwu szczerze, ja oglądałam marsz na internecie. Oczu nie mogłam oderwać. Trudno nie odczuwać dumy z polskości. Tyle radości! Tyle młodości! Ach! Ach! Niektórzy poprzebierani, bardzo dowcipnie, w śmiesznych czapkach i okryciach, taki barwny korowód. I tyle polskich flag i radosnych płomieni, i nawet dymu, ale to przecież święto Niepodległości. Coś pięknego!

– Króciutka przerwa. Puszczę państwu “Biały konwój z czerwoną zarazą” Jana Pietrzaka.

– Słyszeliście? Media lewackie wrzeszczą, że to faszyzm, że ksenofobia. Niektóre amerykańskie też. Nie ma co nawet odpowiadać na te zarzuty. Tysiące patriotów przemaszerowało ulicami Warszawy. W radosnym nastroju. Głośno, gdyż tak zachowuje się podekscytowana młodzież. Co tu więcej mówić? Z czego się tłumaczyć? A te transparenty? Właśnie podała publiczna telewizja, nie wiem czy państwo słyszeliście, ale może nie, szybko powiem, ojej, zaraz wiadomości z Radia Maryja. I co? Prowokacja! A jakże! Ordynarna pro-wo-ka-cja! Chciano zakłócić spontan i radość. Trwa rządowe śledztwo, tak, bo tego puścić nie można, i widzicie państwo, wszystko wskazuje, że te transparenty zostały celowo wrzucone, aby skompromitować patriotów. A w takim tłumie, tańczącym, wirującym, nikt nie zauważył, bo… to był korowód, szaleństwo, duma, śpiew i okrzyki radości. Kto za tym stoi? Wiemy, prawda? Nie muszę mówić. No i podchwyciły to media europejskie, lewackie, a za nimi zagraniczne, i, oczywiście, zaraz przyłączyli się Żydzi. I zaczęli to szarpać. Jak hieny. Hie-ny!

– Na szczęście rząd od razu zareagował, wytłumaczył i chyba już wszyscy połapali się, że media po prostu dały się nabrać… i już niektórzy się wycofali, pojawiły się jakieś przeprosiny, ktoś zdementował wcześniejsze doniesienia, bo czegoś nie sprawdził, nie potwierdził… I widzicie państwo? Z niczego. Z ni-cze-go! Tak się oskarża Polskę. O byle co! Nie pierwszy już raz, prawda?

– A teraz wiadomości z Radia Maryja.

 

zdjęcie:przebranepsy.pl

Dariusz Wiśniewski

 

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: