Radio RMF: Polska wycofa się z Eurokorpusu

1
195

Informacją tą zaskoczonych jest również wielu polityków PiS. Rzeczywiście, jest ona tak zadziwiająca, że gdyby okazała się prawdziwa, uzasadnione byłyby pytania, czy w Ministerstwie Obrony Narodowej jest jeszcze ktoś trzeźwy. Uzasadnione także byłoby pytanie dla kogo tak naprawdę pracuje Antoni Macierewicz.

Zdaniem radia RMF FM Polska zamierza wycofać swoich 120 żołnierzy i oficerów w Eurokorpusu. Antoni Macierewicz wycofanie się z Eurokorpusu miał uzasadniać wzmocnieniem flanki wschodniej. Uzasadnienie nie ma sensu, jest absurdalne.  Owych 120 żołnierzy w żaden sposób nie wzmocni polskich zdolności obronnych na tak zwanej flance wschodniej. Raczej jest to szukanie uzasadnienia dla stałego odwracania się od Europy.

Eurokorpus powstał w 1993 roku. Uczestniczył w misji w Kosowie oraz Afganistanie.  Polska przynajmniej do tej pory wspierała tworzenie europejskich sił zbrojnych, Eurokorpus uważała go za ważny.

Na razie MON nie potwierdził jeszcze tej decyzji, wydaje się ona nieprawdopodobna, uderzające w podstawowe interesy narodowe. Po Antonim można się spodziewać się każdej bzdury.

Siły eurokorpusu mogą liczyć do 65 tysięcy żołnierzy. Mogą one działać także razem z NATO, lub prowadzić europejskie operacje jak wcześniej w Kosowie.

Foto: Kurier Lubelski

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: