Rahm Emanuel burmistrzem Chicago

8
235

NYT2008110521450032CRahm Emanuel zgodnie z oczekiwaniami i wynikami sondaży, w drugiej turze wyborów w Chicago pokonał Jesusa Garcię i został wybrany na drugą kadencję na urząd burmistrza Chicago. Emanuel dostał 55% głosów, Garcia 45%. To wynik z 60% punktów wyborczych.

Kampania wyborcza stała na bardzo niskim poziomie i była chyba najgorszą kampanią w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Obaj kandydaci niewiele mówili o rzeczywistych problemach miasta, nie zastanawiali się nad tym, jakie funkcje miasto powinno pełnić, jak rozwiązać trudne problemy finansowe miasta. Moim zdaniem do kampanii tej przeniesiono najgorsze wzorce w Ameryki Łacińskiej. Obiecywano więc gruszki na wierzbie, królowała demagogia, żeby nie powiedzieć głupota. Dziennikarze głównych chicagowskich mediów także prezentowali niski poziom nie zadawali kandydatom kłopotliwych pytań. Patrząc na medialną mizerię trudno się dziwić, że ludzie przestają czytać główne chicagowskie dzienniki, czy oglądać stacje telewizyjne głównego nurtu. Można zastanawiać się, czy uważają tam ludzi za kompletnych idiotów?

W gruncie rzeczy nie wiemy jak Emanuel zamierza rozwiązać problemy finansowych niedoborów w funduszach emerytalnych, sięgających w sumie 20 miliardów dolarów. Garcia ryzykuje niewiele, po porażce wróci na lukratywną pozycję członka Rady Powiatu Cook. Garcia często w kampanii brzmiał jak sekretarz komunistycznego komitetu partyjnego.  Kto wie, może najlepszym rozwiązanie jest bankructwo miasta? każdy mieszkaniec miasta zadłużony został przez władze Chicago na 19 tysięcy dolarów. Innym rozwiązaniem może być renegocjacja kontraktów z biurokratami miejskimi, nauczycielami, strażakami i policjantami. Na razie Emanuel może cieszyć się, że wybrany został na drugą kadencję. Czeka go jednak ciężka praca.

AJ. W 45 wardzie John Arena nieznacznie pokonał Johna Garrido

Foto: warp.com

8 Komentarze

 1. No więć komunista Gracia przegrał wybory. Bardzo dobrze. Skąd jednak Emanuel weźmie pieniądze? Pojęcia nie mam, Emanuel też chyba nie.

 2. Receptą jest tylko i wyłącznie solidaryzm społeczny. Możliwy tylko wtedy, gdy ludzie lubią siebie nawzajem. Gdy siebie nie tylko nie lubią ale nawet się boją to solidaryzm nie ma szans. 270 mln sztuk broni w prywatnych rękach, ponad 30% gospodarstw domowych posiadających broń. Segregacja rasowa w miejscu zamieszkania, w szkole i w kościele. Czarni się mordują. Biali ćpają. Latynosi gdzieś pośrodku.
  *
  Czarnych i Latynosów wsadzają i za mordowanie i za sprzedawanie Białym tego do ćpania. Gdyby Czarni mieli pracę to by nie mordowali się i nie sprzedawali narkotyków. Pracy nie mają, bo nic nie umieją. Oraz dlatego, że w nowoczesnej gospodarce nie ma potrzeby aby wszyscy zdolni do pracy mieli tę pracę. Na to drugie nie mam sposobu. Chyba tylko wojna na terenie USA z jej zniszczeniami i zmniejszeniem liczby ludności.
  *
  Wykształcenie można poprawić gdyby Białym się chciało. Chciało oferować swój czas a nie pieniądze. W USA pieniędzy na edukację jest aż za dużo. Brakuje czasu. Brakuje ochoty na poświęcenie tego czasu. Trzeba Peace Corps tyle tylko, że w samym USA, na swoje potrzeby.
  Przestępczość można ograniczyć trzymając czarną i latynoską młodzież w szkole. W starego typu czyli pruskiej szkole dla tych, komu to odpowiada. W innej szkole, np. w systemie nauczania domowego dla innych. Czarne matki i ojcowie nie nauczą nikogo niczego bo sami są głupi. Uczyć muszą biali profesjonaliści. U siebie w domach czy mieszkaniach. Czarna i latynoska młodzież w zamian powinna wykonywać prace wokół tych domów. Jak w średniowieczu, jak będąc w terminie u rzemieślnika.
  *
  Biali się boją i nie chcą żadnych bliższych kontaktów z czarnym lub latynoskim bydłem. Z kolei ci drudzy doskonale wyczuwają, że są gorsi, zasadniczo niepotrzebni, a jeżeli już to do wiadomo jakicg prac.
  I tak podziały się pogłębiają. Jedyne połączenie pomiędzy nimi to oferta pracy jako najemnik do zabijania aktualnych wrogów Imperium overseas albo oferta zamieszkania w jednym z setek prywatnych więzień. W roli więźnia oczywiście.

  • Odnoszę wrażenie, że zza kałuży robi sobie jaja. Nie wierzę, że on wierzy w ten solidaryzm społeczny. Jesli jednak pisze na serio (nadal twiedzę, że wkręca mnie), to w Chicago zapanuje szczeście jak 1. ludzie pokochają się, 2. jak oddadzą broń. To nieprawda, jak się pokochają, narobią furę bachorów nie mając kasy na ich wychowanie i wyżywienie. Więc będą się więcej mordować. Ponadto czysto hipotetyczny jest związek z ilością sztuk broni w domach i przestęoczością. 3. U Platona wUtopii rządzili mędrcy. Może więc każdy Latynos powienien być zobowiązany do pracy 5 godzin tygodniowo w ogródkach białych absolwentów wyższych uczelni.

   • A zatem płać ciągle rosnące podatki na ciągle rosnącą liczbę policjantów, sędziów, strażników więziennych, pracowników socjalnych i całej tej urzędniczej czapy nad nimi. Już dzisiaj USA jest państwem z największą na świecie liczbą więżniów. Bezwzględnie i per capita.
    *
    Według mnie pieniędzmi nie da się rozwiązać tego problemu. To tak jakby ojciec-emigrant oczekiwał, że gdy pośle do domu tysiąc (albo dziesięć tysięcy) dolarów więcej to jego żona lepiej wychowa ich 5 synów.
    Nie wychowa. Bo to nie pieniądze są problemem tylko brak ojca i brak spędzonego z nim czasu.
    *
    Czarni ojcowie siedzą w pudle w połowie za tzw. “non-viloent crimes”. Najczęściej za handel narkotykami.
    *
    Kto ma forsę i kto kupuje od nich te narkotyki?

 3. Pisałem o walce z przestępczością jako o metodzie ograniczania wydatków w Chicago. To dla tych, którym nic się z niczym nie kojarzy.

 4. Czy Emanuel będzie miał odwagę powiedzieć, iż konieczne jest renegocjowanie kontraktów zbiorowych? Miom zdaniem dlaczego na przykład strażacy mają tak korzystne kontrakty? Siedzą w tych bazach raz dziennie wyjadą do staruszki i tyle. Co do narkotyków, najrozsądniejszym wyjsciem byłaby legalizacja uzywek, na poczatel tak zwanych miękich narkotyków. Niech sobie pala te zioła i dodają do ciasta. Po co te tabuny gliniarzy uganiających sie za marychą?

  • @Wiktor
   “Co do narkotyków, najrozsądniejszym wyjsciem byłaby legalizacja uzywek, na poczatel tak zwanych miękich narkotyków. Niech sobie pala te zioła i dodają do ciasta. Po co te tabuny gliniarzy uganiających sie za marychą?”
   Pełna zgoda.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: