Raport 785 dni Macierewicza w MON

1
371

Zespół  Śledczy Platformy Obywatelskiej d/s zagrożeń bezpieczeństwa państwa zaprezentował dzisiaj swój  obszerny pisemny raport dotyczący działań Antoniego Macierewicza w MON. Raport 785 dni Antoniego Macierewicza w MON pokazuje, ogrom dewastacji w polskiej armii dokonanej przez Antoniego Macierewicza. Jarosław Kaczyński doskonale wiedział, iż Antoni Macierewicz dokonał dewastacji instytucji, którymi kierował w przeszłości. Jego powołanie  na szefa MON to odpowiedzialność Jarosława Kaczyńskiego, ale także prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło, jak i Mateusza Morawieckiego, który na kilka dni przed odwołaniem chwalił jeszcze zmiany przez niego dokonywane.

Antoni Macierewicz wydalił ze służby wielu dowódców wykształconych na najlepszych zachodnich amerykańskich, natowskich uczelniach wojskowych.

Raport zostanie przekazany nowemu ministrowi obrony. Powinien on odnieść się do tego raportu, demonstrując, czy pragnie pozostać dewastatorem polskiej armii, czy rozpocznie nowy rozdział.

W tej chwili nawet gdyby Herkules pojawił się w polskiej armii nie byłby on w stanie nadrobić straconego czasu. Do armii nie wróci już wielu najlepszych fachowców, nie zostaną nadrobione straty powstałe w wyniku zatrzymanie procesu modernizacji armii.

To wszystko odpowiedzialność Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą w tej chwili Macierewicz nadal urzęduje w MON, co śmieszy wojskowych, jak widać minister Błaszczak nie ma tyle siły, aby pokazać, że jest ministrem, urzęduje gdzieś kątem, właściwy gabinet ministra obrony nadal zajmuje Macierewicz.

Uważamy, że taka sytuacja, w której minister nie opuszcza swojego gabinetu ośmiesza Polskę w NATO, ośmiesza Polskę w oczach sojuszników.

Foto: WP Wiadomości

Więcej w materiale wideo z konferencji prasowej

Wideo: @Punkt Widzenia TV

1 Komentarz

  1. Proponuje dwa, z mozliwych wielu, wyjscia z zaistnialej sytuacji.
    1. Podzielic armie na pol. Jedna bedzie dowodzil Antoni dozgonnie druga obecny i nastepni ministrowie.
    2. Rozwiazac Armie. W jakim celu utrzymywac cos co obecnie praktycznie nie istnieje i nie spelnia swej roli?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: