Relacja z drugiego posiedzenia Zespołu Śledczego powołanego przez PO w sprawie A. Macierewicza

0
212

 

Drugie posiedzenie Zespołu Śledczego do spraw zagrożeń bezpieczeństwa państwa powołanego przez Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska dotyczyło min. Antoniego Macierewicza. Na pytania posłów odpowiadał Piotr Niemczyk.

Sprawa Antoniego Macierewicza od dawna bulwersuje opinię publiczną. Antoni Macierewicz nie potrafił wyjaśnić swoich dziwnych kontaktów biznesowych, z byłymi oficerami SB jak i  z osobami blisko związanymi z rosyjskim wywiadem oraz światem podziemnej przestępczości.

Ujawnianych jest coraz więcej faktów, dotyczących tych kontaktów.

Bardzo dobrze się więc stało, iż opozycyjna PO powołała zespół dochodzeniowy, który zajął się sprawą Antoniego Macierewicza. Prawo i Sprawiedliwość odmówiło powołania sejmowej komisji śledczej dla zbadania sprawy.

Tymczasem polscy generałowie wydali książkę, w której opisują fatalny stan polskiej armii. Praktycznie zatrzymany został proces modernizacji wojska.  Czy to tylko nieudolność ministra, czy może coś więcej?  Zespół Śledczy PO bada sprawę.

Dobrze, że zaproszono na posiedzenie zespołu Piotra Niemczyka, którzy w przypadku Antoniego Macierewicza jest dobrym źródłem informacji. Dobrze także, iż posiedzenia zespołu odbywaja się jawnie. Dzięki temu oponia publiczna możę przekonać się jak poważna jest to sprawa.

Wideo: Platforma News

Foto: WP Wiadomości

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: