Represje polityczne po Czarnym Wtorku

0
362

W dzień po czarnym proteście doszło w Polsce do skoordynowanej akcji policyjnej przeciwko stowarzyszeniom kobiecym. Funkcjonariusze, którzy weszli do oddziałów Centrum Praw Kobiet, mieli nakaz wydania dokumentacji projektów ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości za lata 2012-2015.

Przy okazji w organizacjach kobiecych zabierano komputery, segregatory z dokumentami. Dla wszystkich oczywistym było, że to represja za udział w czarnym proteście. Organizacjom kobiecym dano jasny sygnał, aby trzymały się z dala od polityki. Oczywiście nadzieja na to, że polskie kobiety się wystraszą jest płonna i głupia. Kobiety zapewne walczyć będą o swoje prawa, bez względu na to, czy podoba sie to pisowskim siepaczom. Sytuacja w Polsce zaczyna przypominać czasy stanu wojennego, kiedy to jeszcze milicja wchodziła do domów w poszukiwaniu ulotek, zakazanej literatury.

Wiemy, że policja uczestnikom protestów stawia często absurdalne zarzuty jak na przykład machanie biała różą.

Akcja przeciwko organizacjom kobiecym była działaniem  skoordynowanym, prowadzona jednocześnie w wielu miastach. Nie jest także przypadkowy termin, dzień po „czarnym proteście”. Oczywistym jest, że nie chodzi o żadne dochodzenie w sprawie Ministerstwa Finansów. Co z takim dochodzeniem mogą mieć wspólnego komputery organizacji kobiecych? Chodzi w tym przypadku o oczywistą polityczną represję.

Zupełnie, jak w czasie stanu wojennego, kiedy oficerowie SB pod pretekstem kradziezy w sklepie z telewizorami, wchodzili do domów i poszukiwali skradzionych telewizorów, miedzy kartkami książek w domowej biblioteczce. Można było odnieść wrażenie, SB to grupa miłośników literatury, choć w to akurat trudno było uwierzyć.

Wierzę, że organizacje kobiece nie dadzą się zastraszyć. Represje są różne. Na przykład policja spisała bębniary kobiecej manifestacji, pod pretekstem tego, że zakłócają manifestację ONR. PiS już niemal jawnie flirtuje z faszyzmem.

Na ten temat mówili posłowie i posłanki PO w trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie:

Foto: eOstrołęka

Wideo: Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: