Rząd ucieka od odpowiedzialności za opiekę nad kombatantami

0
981

Posłowie Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska i Michał Szczerba zaapelowali do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, aby podczas najbliższym posiedzeniu we wrześniu zajął się projektem autorstwa Platformy Obywatelskiej, dotyczącym pomocy dla uczestników Powstania Warszawskiego”. „Rządowy projekt pomocy dla weteranów nie rozwiązuje problemów” – tłumaczyła wicemarszałek Sejmu.

9 sierpnia opublikowano projekt rządowy, który samorządom zostawia dowolność postępowania w przypadku kombatantów.  Zupełnie nie rozwiązuje on problemów środowiska kombatantów. Rząd umywa ręce od sprawy, ucieka od odpowiedzialności. To nie jest dobry projekt. Powstańcy Warszawscy czekali cały rok na uchwalenie odpowiedniego aktu prawnego. Jedyne czego się doczekali, to rządowej ucieczki od odpowiedzialności.

To zaskakujące, bowiem z perspektywy budżetu nie chodzi o wielkie wydatki. Ponadto jak zapewnia rząd PiS sytuacja budżetu jest znakomita, nie można więc znaleźć racjonalnego  wytłumaczenia rządu, od tej odmowy załatwienia problemów środowiska kombatantów.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka na ten temat odbyła się w Sejmie.

Foto: Gość Warszawski –

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: