Scaramucci Out

1
814

Zaledwie po 11 dniach urzędowania w Białym Domu, jako dyrektor komunikacyjny Anthony Scaramucci pożegnał się ze stanowiskiem. W Waszyngtonie mówi się, że dymisji Scaramucciego zażądał nowy szef personelu w Białym Domu generał John Kelly, który nie bez racji stwierdził, iż facet kompletnie nie nadaje się on na to stanowisko.  Scaramucci rzeczywiście rozpoczął urzędowanie w sposób niekonwencjonalny, udzielając wywiadów, w którym stwierdził na przykład, że szef personelu w Białym Domu jest paranoicznym schizofrenikiem. W internecie pełno materiałów typu 25 najlepszych cytatów z wywiadu z Scaramuuccim.  Niestety nie chodzi o mądrości. Dyrektor komunikacyjny Białego Domu zaledwie w kilka dni potrafił zrujnować swój wizerunek, budując obraz faceta emocjonalnie niestabilnego. Jego dymisja nie jest zaskoczeniem, pokazuje w jak wielkim kryzysie znalazła się prezydentura Donalda Trumpa.

Po dymisji Scaramucciego mówiono, że to  koniec chaosu w Białym Domu.  Czy tak będzie w rzeczywistości zobaczymy.

Mówi się, że prezydent podjął decyzję w trakcie weekendu, po rozmowach ze swoimi najbliższymi współpracownikami. Dymisja po 11 dniach urzędowania jest przyznaniem się do poważnego błędu. Faceta mianowano na poważne stanowisko, aby zaledwie w kilkadziesiąt godzin przekonać się, iż kompletnie nie nadaje się on na to stanowisko.

Sankcje wobec Maduro

Departament Handlu oraz Biały Dom poinformowały w poniedziałek o nałożeniu kolejnych sankcji na dyktatora Wenezueli, Nicolasa Maduro. W poniedziałek zamrożono wszystkie amerykańskie aktywa Maduro.   Obywatele nie mogą z Maduro robić żadnych interesów.

USA nie uznają wyborów jakie miały miejsce w tym kraju w niedzielę. W Wenezueli załamała się ekonomia. Inflacja w tym roku sięga już 700%. W sklepach puste półki jak w Polsce w stanie wojennym.

Wszystko zaczęło się od socjalisty Hugo Chaveza, który mieszkańcom swojego kraju rozdał wiele rzeczy za darmo. Wielkie programy socjalne utrzymywały się jakoś, do czasu, gdy  kiedy ropa naftowa była droga. Kiedy spadła do około 50 dolarów za baryłkę. Zaczął się kryzys, kasa szybko się kończyła.  Po śmierci Chaveza, Maduro kontynuował politykę Chaveza.

Oświadczenie ogłosił także Biały Dom, w którym stwierdzono, iż Ameryka stoi po stronie obywateli Wenezueli. Maduro ogłoszony został dyktatorem, USA wzywają reżim Wenezueli do powrotu na drogę demokracji.  Administracja nie chce zdradzać swoich następnych kroków wobec Wenezueli, ale jak powiedział gen McMaster w trakcie konferencji prasowej w Białym Domu, wszystkie opcje leżą na stole.

Rosja wyrzuca furę amerykańskich dyplomatów, zaś Korea Północna przeprowadziła kolejny udany test z rakietą balistyczną i chwali się, że w tej chwili może zaatakować każde amerykańskie wielkie miasto.

Prezydent w ostrych słowach krytykuje Chiny,za brak działania w sprawie Korei Północnej, ale nic z tego nie wynika. Amerykańska ambasador w ONZ powiedziała jedynie, że skończył się czas negocjacji, ale nie powiedziała, co to konkretnie oznacza.

Foto: Breitbart

Wideo 1 CBS News/ Youtube.com

Wideo 2: Fox Business

 

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

  1. Co tu dużo gadać. Kelly jeszcze bardziej pierdolnięty od Trumpa. Wszystko po to aby przestać dalej ciągnąć wątek śledztwa rosyjskiego. Jak długo to potrwa. Może miesiąc albo krócej. Teraz nie będzie wiadomo kto kogo wyrzuci. Kelly Trmpa, a może odwrotnie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: