Schetyna składa wniosek o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło

0
199

Grzegorz Schetyna zapowiedział, iż natychmiast po zakończeniu tej konferencji prasowej składa wniosek o wniosek o wotum  wobec nieufności rządu Beaty Szydło.

Wniosek związany jest z kompromitującymi Polskę wydarzeniami związanymi, z tak zwanym Marszem Niepodległości 11 listopada 11 br. Chodzi także o kompromitujące wypowiedzi wielu ministrów rządu Szydło. To ministrowie tego rządu pochwalali ten marsz, chowali organizatorów tego marszu, którzy dopuścili, aby niesiono hasła antysemickie, rasistowskie, niesiono transparenty, z hasłami kompromitującymi Polskę.

Swioich obowiązków nie dopełniła także policja, gdyż istniało wśród władzy przyzwolenie na takie hasła i takie zachowanie. Policja nie reagowała na antysemityzm, ksenofobie, na rasizm.

Także prezydent Andrzej Duda zaprosił organizatorów, tego marszu do Komitety Obchodów 100-lecia polskiej niepodległości.

Nie chodzi o tylko o Marsz. W ostatnich miesiącach widać przyzwolenie rządu i ministrów na takie rasistowskie, ksenofobiczne zachowania, prezentowane przez środowiska bliskie PiS.

Druga część uzasadnienia wniosku o wotum nieufności dla rządu, związany jest z bieżącą polityką. Z  zamachem na niezależne sądy, podporządkowaniu ich politykom z PiS.

W uzasadnieniu wniosku o wotum nieufności dla rządu, jest mowa także o tym co dzieje się w Ministerstwie Obrony Narodowej, a także w Puszczy Białowieskiej.

Więcej w materiale z konferencji prasowej na ten temat, jaka odbyła się w Sejmie.

Wideo: @Platforma News

Foto: TVN24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: