Serdecznie zapraszamy Państwa na 35. Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce

0
104

muzeumMuzeum Polskie w Ameryce (MPA), 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642 zaprasza swoich Przyjaciół i Sympatyków w piątek, 5 czerwca 2015 roku na 35. Bal Letni, który odbędzie się w Galleria Marchetti, 825 West Erie St., Chicago, IL 60642. Bal (black tie) rozpoczną koktajle o godzinie 19., kolacja zostanie podana o godzinie 20. Do tańca zagra renomowana Anthony Kawałkowski Orchestra. Bilety w cenie 200 dolarów od osoby. Część opłaty za bilet oraz wszelkie dotacje na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce można odliczać od podatku.

Nagrodę Ducha Polskości (Polish Spirit Award) w tym roku otrzyma Fundacja Dar Serca oraz Shriners Hospital for Children za swoje osiągnięcia w dziedzinie wspierania niespełnosprawnych dzieci z Polski na ziemi amerykańskiej.

Celem dorocznego Balu Letniego, głównej imprezy dochodowej organizowanej przez Muzeum Polskie w Ameryce, jest spotkanie z przyjaciółmi MPA oraz zbieranie funduszy na działalność Muzeum. MPA powołane do życia w 1935 roku, pozostaje jedyną tego typu placówką w USA, zachowującą i promującą kulturę polską oraz polsko-amerykańską poprzez różnorodne projekty: wystawy programy edukacyjne i wieczory autorskie. Muzeum Polskie w Ameryce jest centrum kultury polskiej z bogatą kolekcją sztuki, unikatowymi zbiorami bibliotecznymi oraz bezcennym archiwum. Rok 2015 jest dla MPA rokiem jubileuszowym, MPA świętuje stulecie istnienia Biblioteki MPA w kwietniu oraz osiemdziesięciolecie powołania MPA w październiku. Niedawno odrestaurowano Pokój Paderewskiego, sanie królewskie z XVIII wieku oraz otwarto Galerię Sztuki im. Stephena i Elizabeth Ann Kusmierczak. Dzięki procesowi renowacji osoby odwiedzające Muzeum mogą korzystać z nowego wejścia oraz sklepu muzealnego w nowym miejscu. Od roku obecnego Biblioteka MPA korzysta z pokoju starych druków.

MPA służy wszystkim badaczom historii Polonii, zarówno tym z USA, jak i przybyłym do Stanów Zjednoczonych z Polski oraz rozproszonym po całym świecie.

Od wielu lat Muzeum Polskie w Ameryce jest aktywnym etnicznym centrum kulturalnym i przechowuje zgromadzone zbiory dla przyszłych pokoleń. Ludzie związani z Muzeum na co dzień dokonują wszelkich starań, aby odnowić i zmodernizować MPA oraz zabezpieczyć bezcenną kolekcję muzealną. Jako instytucja nie przynosząca dochodu liczymy na Państwa pomoc i wsparcie w zachowaniu i promocji dziedzictwa zarówno kultury polskiej, jak i polsko-amerykańskiej.

Jako Polonia amerykańska jesteśmy wspólnie zobowiązani wobec przyszłych pokoleń do utrzymania Muzeum jako ważnej placówki naukowej i centrum kulturalnego Polonii w Ameryce. Prosimy Państwa o pomoc i wsparcie w naszych działaniach.

Jednocześnie dziękujemy serdecznie za dotychczasową nieustanną i szczodrą pomoc Państwa. Mamy nadzieję, że zechcą Państwo uczestniczyć w Balu Letnim!

Rezerwacje do 26 maja, prosimy dzwonić pod numer 1-773-782-2603. Prosimy wystawiać czeki na The Polish Museum of America.

Bilety na loterię są dostępne w MPA lub Bibliotece MPA. Wygrane: 2,500 $ – 1. nagroda, 1,000 $ – 2. nagroda, 750 $ – 3. nagroda, 500 $ – 4. nagroda. Zwycięzca nie musi być obecny na balu. (Koszt biletu na loterię: 10 $, 3 za 25 $, natomiast 8 za 50 $).

 Kwiat maku został wybrany jako symbol Balu Letniego z powodu swojego piękna utożsamianego z polskością i ważną dla Polaków Bitwą pod Monte Cassino oraz ważnymi dla Amerykanów walkami na Flanders Fields.

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: