SKOKI, największa afera finansowa III RP

0
747

Niemal każdego dnia wybuchają afery związane z rządami PiS. Nie ucichły jeszcze echa ucieczki z Polski Pana Berczyńskiego, a upadają kolejne SKOKI. To zdecydowanie największa afera finansowa w III RP.  Do dzisiaj, a suma ta ciągle rośnie, afera SKOKów kosztowała 4.5 miliarda złotych, tyle trzeba było wypłacić z Bankowego Funduszy Gwarancyjnego. Na Fundusz ten składają się banki, a więc w praktyce wszyscy Polacy. Do tej pory upadło już 10 SKOK, w tym trzy w tym roku. 8 zostało przejętych przez inne podmioty, konieczne jednak było wsparcie z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Za aferę w całości odpowiadają politycy PiS, to oni są beneficjentami funduszy płynących ze SKOKÓW.

PO wielokrotnie do marszałka Kuchcińskiego składała wnioski o powołanie sejmowej Komisji Śledczej, która wyjaśniłaby aferę . Mija już rok od złożenia pierwszego wniosku w tej sprawie. Jednak marszałek Kuchciński nie chce realizacji wniosku, boi się powołania Komisji Śledczej. PiS stara się zamieść aferę pod dywan, bojąc się ukazania wielu biznesowych powiązań związanych ze SKOK. Pieniądze, w gruncie rzeczy ukradzione naiwnym, którzy zaufali kasom, służyły różnym celom. Masowo na „słupy” wyłudzano kredyty. Także finansowano ideologiczne projekty. SKOKI finansowały wiele pisowskich, prawicowych tygodników. Pisemka te nie były w stanie same utrzymać się na rynku, dostawały więc kasę za propagowanie odpowiedniej, jedynie słusznej ideologii.

PO składa kolejny wniosek, w sprawie SKOK Wołomin. Skoro marszałek Kuchciński boi się powołania komisji, która zbada sprawę SKOK, niech zajmie się tylko SKOK Wołomin. Dodajmy jeszcze, iż do redakcji PROGRESSU docierają informacje o tym, iż pieniądze ze SKOK, docierały także do elementów polonijnych w Chicago. Zbieramy informacje na ten temat. Osoby posiadające wiedzę z tym zakresie prosimy o kontakt z naszą redakcją.

Foto: www.newsweek.pl

Wideo: platformawideo

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: