Smoleńsk powrócił, w Sejmie śmieszny Macierewicz

2
194

smolensk-8Naczelna Prokuratura Wojskowa podczas konferencji prasowej w Warszawie przedstawiła wyniki prac ekspertów. W skrócie przedstawiono, co zawierają ekspertyzy przygotowywane przez ostatnie 4 lata, opisane na około 500 stronach. Okazało się, że prawda o katastrofie jest banalnie prosta.

Ekspertyzy wykluczają zamach, wybuch i inne fantastyczne teorie. Do katastrofy doszło z winy pilotów. Samolot w ogóle nie powinien wystartować z Warszawy, piloci nie widząc pasa startowego na wysokości 120 metrów powinni odlecieć na inne lotnisko. Tylko mechanik pokładowy posiadał uprawnienia do wykonywania lotów. Eksperci podkreślali, że posiadali dostęp do wraku samolotu.

Polska prokuratura wojskowa poinformowała, że pragnie postawić zarzuty dwójce rosyjskich kontrolerów z wieży w Smoleńsku. Szczegółów nie podano, jednak rosyjska prokuratura w specjalnym oświadczeniu,poinformowała, iż nie uważa kontrolerów za winnych czegokolwiek, więc Rosja pewnie nie pomoże w postawieniu zarzutów. Zarzuty polskiej prokuratury będą posiadały retoryczny charakter. Eksperci twierdzą, iż zarzuty mogą dotyczyć tego, iż rosyjscy kontrolerzy lotów w ogóle nie zamknęli lotniska, co zgodnie z rosyjskimi procedurami powinni uczynić. Trudno ocenić, czy zarzuty mają szansę na obronienie się w sądzie. Szczerze mówiąc wątpliwe. Lepiej zresztą skupić się na poprawieniu polskich procedur.

Jednak wcześniej załoga Jaka 40-lądowała, zaś rozmowy załogi tego samolotu, wraz z knajackim językiem, przejdą w historii lotnictwa jako swoiste „curiozum”, wystawiając bardzo złe świadectwo tym pilotom. Powiedzmy sobie szczerze. Parafrazując mistrza można powiedzieć iż:

Prędzej w morzu wyschnie woda

Niż na postawienie zarzutów będzie zgoda. (Chodzi rzecz jasna o rosyjskich kontrolerów lotu). Także chęć postawienie zarzutów pozostanie pewnie tylko papierowym postulatem prokuratury.

W opiniach ekspertów sporo jest o bałaganie w organizacji lotów. To wszystko jest powtórzeniem, tego co znamy już z raportu Komisji Laska. Zresztą raport ten bardzo wysoko został oceniony przez ekspertów z USA, którzy się z nim zapoznali.

Prokuraturze odpowiadał podczas konferencji w Sejmie Antoni Macierewicz, powtarzający znane swoje teorie. Nie ma sensu tutaj ich powtarzać. W świetle ustaleń ekspertów, opnie oparte na eksperymentach polegających na gotowaniu parówek w mikrofali, gnieceniu puszek po coca coli brzmią śmiesznie. Prawda jest taka, iż Antoni Macierewicz dzisiaj w Sejmie brzmiał śmiesznie.

To bardzo korzystne dla Bronisława Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej. PiS konsekwentnie w trakcie kampanii chował Macierewicza do nory, ten jednak wyskoczył i straszył swoim brakiem kompetencji. Jeżeli Macierewicz wyskoczy jeszcze 10 kwietnia, być może Bronisław Komorowski odzyska możliwość wygrania w pierwszej turze. To charakterystyczne, iż wielu prawicowych dziennikarzy w ogóle nie przyszło na konferencje Macierewicza, nie chciał o niej wypowiadać się kandydat PiS na prezydenta. W sumie, kto dawniej w zamach wierzył, pewnie pozostał przy swoich przekonaniach i tak pewnie pozostanie na wiele lat.PiS przy okazji pokazuje swoją prawdziwą twarz.

Afera Dudy

Afera SKOK-ów coraz bardziej zamienia się w aferę Dudy. Chodzi o to, iż prezydencki kandydat PiS w kancelarii Lecha Kaczyńskiego lobbował przeciwko ustawie poddającej SKOKI nadzorowi KNF. Dzięki temu konta w SKOK-ach mogły być ubezpieczone. Trzeba tutaj dodać, że prawicowa prasa, także w Chicago wypisuje na temat SKOKÓW piramidalne wprost brednie, broniąc nieudolnego zarządzania kapitałami członków, jak i pospolitego złodziejstwa. Wiele tak zwanych prawicowych pism finansowanych było lub jest przez SKOKI, więc dziennikarze bronią wpływów PiS-u w tych instytucjach jak niepodległości. Jednak w piątek „duchy smoleńskie” z Antonim Macierewiczem przykryły kampanię.

Andrzej Jarmakowski

Foto: ostrołęka.pl

2 Komentarze

  1. Nie zgadzam się z tym, iż Macierewicz był smieszny, on był żałosny, stanowił obrazę dla ludzkiego rozumu.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: