Smoleński kabaret państwa polskiego

0
327

Na wniosek nowego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, Antoni Macierewicz został politycznie zagospodarowany i został szefem kabaretowej podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską.Przypomnijmy, że poprzedni szef podkomisji uciekł do Ameryki. W Podkomisji nie ma ani jednego człowieka, który kiedykolwiek wyjaśniał jakąkolwiek katastrofę lotniczą. Podkomisja wielokrotnie się skompromitowała, jej wypocin nikt na świecie  nie traktuje poważnie.

– Widać, że całe “przedstawienie” z komisją będzie trwać. Kaczyński nie rezygnuje z twardego odłamu elektoratu, który można nazwać “sektą smoleńską”. Obawiam się, że będziemy słyszeć o kolejnych, coraz to bardziej niesamowitych teoriach na temat katastrofy. Mam wrażenie, że będzie to jeden wielki kabaret. Przypomnę, że pan Macierewicz nie ma żadnych kwalifikacji, by zajmować się wypadkami lotniczymi. Zadaniem komisji nie jest wyjaśnienie czegokolwiek; będzie służyła propagandzie i głoszeniu fałszywych tez. Pod tym względem nic się nie zmieni – skomentował Budka w rozmowie z WP.

Nominacji tej można było się spodziewać. W dniu kiedy następowała rekonstrukcja rządu kopnięta podkomisja Macierewicza ogłosiła komunikat, iż lewo skrzydło tupolewa odpadło w wyniku eksplozji, teza ta nie została niczym poparta, nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie tej absurdalnej tezy. Tak więc Polskę czeka kolejna odsłona smoleńskiego kabaretu, Antoni Macierewicz zadba o to, aby było wesoło. To wcale jednak nie musi być śmieszne. Macierewicz spowoduje, że polskie kłamstwo smoleńskie stanie się częścią państwowej polityki. Wstyd mi za takie państwo, które posługuje się kłamstwem. Jest reakcja Rosji.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej oświadczył, że wersja o eksplozji na pokładzie polskiego samolotu Tu-154M została sprawdzona i “nie znalazła potwierdzenia”. Oznajmił też, że nikt nie przywołuje danych potwierdzających oceny polskiej podkomisji. To prawda, polska podkomisja nie jest na świecie traktowana poważnie.

“Wersja o eksplozji na pokładzie samolotu była sprawdzona przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wśród najpilniejszych i nie znalazła potwierdzenia” – dodano w dokumencie podpisanym przez rzeczniczkę KŚ Swietłanę Pietrenko. Podkomisja ma utrzymać przy PiS elektorat relegi smoleńskiej, związanego z  Radiem Maryja.

Foto: NaTemat

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: