Monday , 22 May 2017

Home » Home » SMS ma już 23 lata

SMS ma już 23 lata

November 30, 2015 5:36 am by: Category: Home Leave a comment A+ / A-

3011_smsy_IMAGEWypowiedź: Marcin Papiński, dyrektor ds. rozwoju, Infobip.

3 grudnia mija 23 rocznica wysłania pierwszego SMS-a! Te krótkie wiadomości tekstowe powstały, aby informować użytkowników telefonów o awariach sieci. Choć dziś są wykorzystywane głównie w celach marketingowych, mogą odgrywać również ogromną rolę podczas sytuacji kryzysowych.

– SMS-y zostały wynalezione, aby informować abonentów o awariach w sieci. Mają one 160 znaków z uwagi na to, że była to przeciętna ilość znaków na kartkach pocztowych, które kiedyś wysyłano – mówi newsrm.tv Marcin Papiński, dyrektor ds. rozwoju, Infobip – Zostały wymyślone jako proste i krótkie powiadomienia, a podbiły świat i stały się jedną z głównych form komunikacji.

Jednak SMS-y są coraz częściej wykorzystywane w zupełnie inny sposób. Służą one do wysyłania zautomatyzowanych powiadomień takich, jak jednorazowe hasła w bankach czy reklamy.

Ekspert podkreśla, że od dwóch lat mamy do czynienia z gwałtownym spadkiem liczby wysyłanych przez ludzi SMS-ów przy jednoczesnym wzroście liczby wiadomości tekstowych wysyłanych automatycznie.

– SMS-y gwarantują bezpośrednie dotarcie do odbiorcy i w sytuacjach kryzysowych są naprawdę nieocenione. Obsługiwaliśmy w pewnym momencie stan Nowy Jork, gdzie dostarczaliśmy SMS-y z informacją o tym, gdzie mogą się oni udawać i na jaką pomoc mogą liczyć w trakcie tornada lub burzy – dodaje Marcin Papiński.

źródło: http://newsrm.tv

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago