Spełnia się czarny scenariusz dotyczący polskich sądów

0
268

Opozycja, media ostrzegały, że celem zmian ustawodawczych dotyczących sądownictwa, nie jest żadna reforma, tylko podporządkowanie sądów Prawu i Sprawiedliwości. Obecnie uzyskujemy dowody na to, że tak się dzieje,  spełnia się czarny scenariusz. Powiedzmy szczerze nie jesteśmy tym zaskoczeni, iż mają miejsce pierwsze przypadki represjonowania sędziów, którzy orzekli nie tak jak pragnie PiS. W Suwałkach represje spotkały sędziów, którzy uniewinnili działaczy miejscowego Komitetu Obrony Demokracji. Sędziów tych spotkały represje, w postaci postępowania dyscyplinarnego. Sędziowie zgodnie  duchem reformy powinni, wydawać wyroki takie, jakich żąda PiS.

Chodzi o sędziego Ceszkiewicza, którzy orzekł na korzyść obywateli, którzy przybyli na wiec wyborczy senator Anders do Domu Kultury. Przeciwko obywatelom minister Zieliński rozpętał nagonkę, działaczy KOD usiłowano zastraszyć.

Teraz nowy prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach właśnie powołany przez Zbigniewa Ziobrę wszczyna pod banalnym pretekstem postępowanie dyscyplinarne przeciwko sędziemu tylko dlatego, że  orzekł nie po linii PiS-u.

W Suwałkach jak się dowiadujemy ma zostać odwołana prokurator, która nie chciała uczestniczyć w nagonce na sędziego Czeszkiewicza. Na takie ręczne sterowanie sądami nie może być zgody. Dlatego Platforma  Obywatelska chce zwołania sejmowej Komisji Sprawiedliwości, gdzie przypadki takie zostaną  omówione.

Sprawa ta jak w soczewce pokazuje patologie, do czego ręczne sterowanie sądami przez Zbigniewa Ziobrę. Sprawa ta pokazuje, że Polska przestaje być krajem praworządnym. Polaka staje się krajem wschodniorządnym, gdyż zastraszanie sędziów, polityczne represje to cecha putinowskiej Rosji.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej.

opracował AJ

Foto: TVN24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: