Srebrny biznes Jarosława Kaczyńskiego

0
945

Informowaliśmy już, iż Platforma Obywatelska powoła Zespół Śledczy, który zajmie się zbadaniem legalności przekształceń własnościowych w  Warszawie. W ostatnim czasie media szeroko o tym informują, iż grupa osób skupiona wokół Jarosława Kaczyńskiego była głównymi beneficjantami przekształceń własnościowych jakie miały miejsce w Warszawie. Obecnie więcej informacji na ten temat.

Posiedzenia zespołu śledczego będą otwarte dla dziennikarzy. Politycy mają nadzieje, że ujawnione fakty staną się zaczynem, który doprowadzi do powołania  sejmowego zespołu śledczego, który  zajmie się tą sprawą. Na razie srebrnym biznesem Kaczyńskiego nie chcą zajmować się powołane do tego instytucje państwa.

Komisja jakiego omija szerokim łukiem świadków, którzy chcą zeznawać w tych sprawach. Podstawowe pytanie dla zespołu śledczego brzmi : jak doszło do przejęcia majątku państwowego przez polityków skupionych wokół Jarosława Kaczyńskiego. Kto dysponuje i w jaki sposób, tym wartym setki miliony złotych majątkiem. Zespół śledczy będzie musiał ustalić, czy wykorzystywano pełnione funkcje na rzecz pomnażania tego majątku.

Posłowie PO zorganizowali konferencję prasową w miejscu, które stanowi centrum miejsca, gdzie powstał układ związany z pierwszą partią Jarosława Kaczyńskiego, z Porozumieniem Centrum. Obecnie media informują o planach wobec działki „Srebrna 16”, która przejęta została przez środowisko Jarosława Kaczyńskiego. Mówimy o działce, gdzie PiS chce zbudować wielki wieżowiec nawet o wysokości 200 metrów. Miejsce w wieżowcu ma być sprzedawane przez spółkę założoną na Cyprze. Istnieje podejrzenie, że jest to próba uniknięcia opodatkowania w Polsce.

Mamy polityka, który chętnie opowiada o tym jak walczy z układami, ale sam układy tworzy. Trzeba tutaj cofnąć się w czasie, kiedy majątek po byłym koncernie prasowym RSW został przejęty przez Fundację „Solidarność”, której założycielem był Jarosław Kaczyński, inną ważną osobą w Fundacji był Pan Czabański. Majątek, który przejęty został przez Fundację prasową w 1995 roku trafił do spółki „Srebrna”, założonej 11 stycznia 1995 roku. Jako udziałowcy wymienieni są Jarosław Kaczyński 1 udział, Pani Barbara Czabańska 1 udział, Fundacja Prasowa Solidarność 2700 udziałów.  Od tego momentu zaczyna się finansowanie różnych aktywności ludzi PiS przez ‘Srebrną”.

Działki, gdzie zorganizowano konferencję prasową, wraz z trzema innymi to taki fundusz ubezpieczeniowy polityków PiS. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej na ten temat.

Foto; Nowa Historia – Interia

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: