Stanowisko Komisji Europejskiej to ważny sygnał dla Polski

0
374

Komisja Europejska dała Polsce ważny sygnał. Usłyszeliśmy, że dwa weta prezydenta nie załatwiają sprawy. Komisja Europejska domaga się także wstrzymania wprowadzania w życie ustawy o ustroju sądów powszechnych. Lider PO Grzegorz Schetyna nie pokłada wielkich nadziei w premier Beacie Szydło. W tej sytuacji inicjatywę powinien przejąć prezydent, zgłaszając jednocześnie projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, oprócz projektów ustawy o SN i KRS. Schetyna zadeklarował, ze strony PO i całej opozycji  gotowość podjęcia rozmów na temat nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, czego domaga się Komisja Europejska.

Grzegorz  Schetyna podczas krótkiej konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie nie odniósł się także do postulatu załatwienia sprawy Trybunału Konstytucyjnego, o czym również mówi się w rekomendacjach Komisji Europejskiej. Jednak i  w tej sprawie konieczne jest podjęcie szybkich działań

Od redakcji:

W  tej sytuacji wydaje się, iż w dalszym ciągu utrzymać należy nacisk na rządzących, aby czuli oni na swoich barkach oddech społeczny. Nie należy nawoływać do wygaszania protestów. To nie jest czas na rzucanie legitymacjami, obrażanie się i maszerowanie z obrażoną miną do domu. Nie można dopuścić do wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej. Opór społeczeństwa w obronie niezależnych sądów, jest też oporem przeciwko przenoszeniu Polski na Wschód.

Foto: RMF 24

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: