Friday , 26 May 2017

Home » Home » Ameryka » Stany Nowej Anglii sparaliżowane przez atak zimy

Stany Nowej Anglii sparaliżowane przez atak zimy

March 14, 2017 10:00 am by: Category: Ameryka 1 Comment A+ / A-

Obszar od Zachodniej Wirginii po Maine sparaliżowany został przez gwałtowny atak zimy. W sumie na Wschodnim Wybrzeżu odwołano 7800 lotów, zamkniętych zostało wiele szkół. Amtrak poinformował o zawieszeniu komunikacji kolejowej pomiędzy Bostonem, a Nowym Jorkiem.

Na szczęście jednak ostatnie informacje mówią o tym, że opady śniegu będą mniejsze niż zakładano jeszcze wczoraj. W Nowym Jorku spadnie około 6-7 cali białego puchu, ale w Bostonie już 12 cali. Spore opady spodziewane są w Filadelfii.

Władze apelowały do mieszkańców, aby ograniczyli do niezbędnego minimum podróże w tym czasie.

Spodziewany jest także silny wiatr wiejący z prędkością do 60 mil na godzinę, powodujący powstawanie zasp. Na niektórych obszarach opady moga być także wyższe. Niedaleko Bostonu , w zachodniej części stanu spadło aż 24 cale śniegu, choć w samym mieście spadnie połowa tego, i tak sporo.

W Connecticut zamknięto autostrady, zakazano mieszkańców korzystanie z tych dróg, obawiając się, iż samochody utkną w śniegu.

Pogoda odpowiedzialna jest za dwa śmiertelne wypadki w Wisconsin. W jednym z nich 74-letni mężczyzna dostał ataku serca gdy zabrał się za odśnieżanie swojej posesji, w drugim wypadku mężczyzna dostał ataku serca gdy używał maszyny do odśnieżania.  Starsi panowie powinni uważać z odśnieżaniem, zwłaszcza gdy chorują na serce.

Foto: The Denver Post

Wideo; Protect Mother Earth / Youtube.com

Related Posts

Komentarzy (1)

  • Teresa

    To kara boska za popieranie PiS-u przed głupią Polonie amerykańską.

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago