Stołeczna policja kompromituje Polskę

0
1101

Autorzy petycji do Rahma Emanuela, burmistrza Chicago, domagający się cofnięcia zgody na występ prezydenta RP Andrzeja Dudy, w prestiżowym, chicagowskim Millenium Park, zwracają uwagę nie tylko na przypadki  łamania konstytucji RP,  przez polskiego prezydenta, piszą, że Polska po raz pierwszy po 1989 roku jest krajem z więźniami politycznymi. Polityka obozu rządzącego przyzwoliła na upowszechnienie postaw ksenofobicznych, rasistowskich, antysemickich. Legalnie działające w Polsce organizacje jak ONR cieszą się niestety poparciem władz, ochroną ze strony władz, policji, są wspierane przez część Kościoła katolickiego.

Cały świat patrzy na kompromitujące Polskę i Polaków sceny, kiedy to stołeczna policja ochrania manifestantów z ONR, wynosi, brutalnie obchodzi  się z osobami, które w imię szlachetnych ideałów usiłowały marsz faszystów zablokować. Policja jak już chciała być taka w porządku, mogła bez żadnego problemu wyznaczyć drogę przemarszu, bez niepotrzebnej interwencji wobec przeciwników polskiego faszyzmu.

Policja nie reaguje na antysemickie, rasistowskie hasła. Głoszący je korzystają z ochrony służb państwowych. Niestety jest, że w wielu sytuacjach mieszkając poza granicami Polski, musimy  się coraz częściej wstydzić się za Polskę. Powodem do wstydu są działania władz, jak i policji, która stała się policją polityczną, której celem działania jest ochrona interesów partii rządzącej.  Policja nie pilnuje porządku, nie dba o bezpieczeństwo obywateli, policja dba o bezpieczeństwo rządzących.

Obrzydliwe hasła i zachowania widać także na stadionach piłkarskich.  Kluby, Polski Związek Piłki Możnej nie dostrzega tego problemu. Często można odnieść wrażenie. Że kluby, ich właściciele, przy biernej postawie policji są zastraszani przez kiboli, w wielu wypadkach bezpośrednio powiązanymi ze zorganizowaną przestępczością.

AJ

Foto: POLITYCZEK

Foto: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: