Stop dopalaczom – PO składa projekt ustawy

0
140

Platforma Obywatelska złożyła projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Autorzy ustawy proponują, aby dopalacze były traktowane na równi z narkotykami. Polacy nie mogą być zakładnikami pomysłowości przestępców. Dopalacze to często substancje ogromnie szkodliwe dla organizmu. Prokuratura, policja Sąd Najwyższy wskazują, że traktowanie dopalaczy tak jak narkotyków, może okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Ustawa przewiduje penalizację handlu dopalaczami. Z pomysłem tym po wielu konsultacjach wyszli pracownicy łódzkiego magistratu. Pracownicy ci zwracali uwagę, że kary za dopalacze powinny być tak samo surowe jak za narkotyki.

Przestępcy zawsze sprawnie wykorzystują luki prawne, czyniąc organa ścigania bezradnymi wobec pomysłowości bandytów.

Ustawa kompleksowo reaguje na nielegalny handel substancjami psychotropowymi. To wprowadzone zostaje jako zasada prawna, aby nie było tak, że przestępcy są zawsze o krok przed państwem.

Obecnie przestępcy wymyślają rozmaite substancje, które nie są jeszcze zakazane. Pomysłowość w tej dziedzinie jest ogromna i nie zna żadnych granic.

Łódź jako pierwsza, dała sobie  radę ze stacjonarnym handlem dopalaczami. Handel przeniósł się do szkół, na podwórka. Autorzy projektu, liczą na to, iż marszałek Kuchciński nada projektowi tryb pilny,  szybko skończyć z tym procederem.

Foto: Wadowice Online

 

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: