Stop likwidacji lotniska na Okęciu

  0
  178

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o budowie Centralnego Portu Lotniczego. Tymczasem rząd kluczy w sprawie Okęcia, mówi się o zamknięciu Okęcia w roku 2027, tak samo jak o zamknięciu Modlina. Należy oczekiwać jasnej deklaracji rządu w tej kwestii. Na konferencji prasowej w parlamencie wystąpił dzisiaj kandydat PO do stanowiska prezydenta miasta Warszawy Rafał Trzaskowski. Opowiada się on zdecydowanie za utrzymaniem Okęcia, uważając, że Okęcie wraz z Modlinem wystarczą do obsłużenia ruchu do Warszawy, jak i ruchu tranzytowego.

  Lotnisko na Okęciu, w które zainwestowano ogromne pieniądze, to także wiele miejsc pracy. Warszwa bez lotniska nie będzie mogła się dobrze rozwijać.

  Deklaracje rządu są niepokojące. Rząd już w tej chwili mówi o wygaszaniu Okęcia, zaś Warszawiacy przez pewien okres byliby skazani na korzystanie z lotniska w Radomiu. Powoduje to, że mieszkańcy stolicy, w drodze dojazdowej do lotniska spędzaliby więcej czasu, niż potem w samolocie lecąc na drugi koniec Europy.

  Pokazuje to, iż rząd jest zupełnie nieprzygotowany, aby rozmawiać o swoich planach rozwojowych. Mamy do czynienia z kolejną wydmuszką, bajką ze strony premier Morawieckiego. Premier zapowiedział teraz przeprowadzenie odpowiednich analiz, ale wcześniej zapewniał, że będzie tam lądowało więcej samolotów niż w Londynie, czy Pekinie, czy Atlancie. Pytanie brzmi więc, jakie analizy rząd do tej pory przeprowadził, z kim rozmawiał nał ten temat.

  Widać, iż to kolejny humbug rządu, i jego premiera.  Rząd nie potrafi podać żadnych konkretów, jakie linie lotnicze miałyby lądować na tym lotnisku. Jaki profil ma posiadać to lotnisko?

  Wypada także zauważyć dziwną postawę Patrytka Jakiego kandydata PiS w wyborach na funkcję prezydenta Warszawy.  Jaki powiedział, iż pragnie, aby lotnisko Chopina było lotniskiem prowincjonalnym!  To coś zupełnie niesłychanego. Kandydat PiS pragnie, aby Warszawa nie miała swojego lotniska. Czy wymaga to jakiś komentarzy?

  Posłuchajmy nagrania z konferencji prasowej na ten temat.

  Foto: Wolnosc24.pl

  Wideo: @Platforma News

   

  Skomentuj

  Prosze wpisz komentarz!
  Wpisz Imie: