Strzelanina w Las Vegas, ponad 50 zabitych

0
276

Do  strzelaniny, tragicznej w skutkach, doszło w Las Vegas, podczas ulicznego festiwalu muzyki „country”

W czasie festiwalu w okolicach hotelu Mandalay Bay; przebywało nawet 40 tysięcy osób, w tym wiele osób z dziećmi. Napastnik strzelał z 32 pietra hotelu, z broni maszynowej, co chwila zmieniając magazynki. W jego pokoju znaleziono znaczną ilość broni i amunicji. Napastnik popełnił samobójstwo.

Policja nieoficjalnie podała, że zginęło co najmniej 50 osób, a500 zostało rannych. Nie jest to jeszcze ostateczna liczba ofiar zdarzenia. Napastnikiem okazał się 64-letni Stephen Paddock. Media informują, że była to najbardziej krwawa strzelanina w historii kraju. Napastnik strzelał w okna balkonu w hotelu do uczestników festiwalu muzyki „country”.

 

Nie potwierdziły się informacje, że napastników było więcej, i doszło do wymiany ognia tych napastników z policją.

64 Stephen Paddock był mieszkał w Las Vegas. W tej chwili nie wiemy jakie były motywy działania napastnika. Czy na przykład był hazardzistą i popadł w długi. To rzecz jasna spekulacje.  Poszukiwana jest partnerka napastnika, która jednak zdaniem policji nie miała nic wspólnego ze zdarzeniem.

Jeden z muzyków powiedział, że widział przed sceną wiele dzieci, napastnik strzelał do ludzi jak do ryb w beczce.

W okolicy hotelu zamknięto cześć ulic, przejściowo zamknięty był dojazd do lotniska. Policja poinformowała, iż Stephen Paddock nie był wcześniej notowany, nigdy nie stwarzał problemów. Biorąc pod uwagę Las Vegas, była to stosunkowo niewielka impreza. W mieście tym odbywa się wiele innych imprez znacznie większych.

Trwają dyskusje, czy można zabezpieczyć się przed takimi wydarzeniami? Raczej nie jest to możliwe.

wideo:The White House

ABC News – Go.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: