Święto Konstytucji 3 Maja w Ogrodzie Chopina

0
117

 

matejkoChicago Chopin Fundation wspólnie z Grant Park Conservancy zapraszają do Ogrodu Chopina na spotkanie z historią i koncert z okazji święta Konstytucji Trzeciego Maja – w sobotę 2 maja o godz. 14.00, po zakończeniu polskiej Parady 3 Maja.

W ramach programu, którego mistrzem ceremonii będzie Zbigniew Banaś, Zespół Pieśni i Tańca „Polonia” pod kierownictwem Anny Krysińskiej przedstawi krótkie widowisko historyczne w reżyserii Iwony Puc, oparte na słynnym obrazie Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Postacie w strojach z epoki i odczytanie fragmentów uchwalonej konstytucji stworzą żywą i barwną lekcję polskiej historii.

Publiczność zostanie zaproszona do wspólnego odtańczenia Poloneza 3 Maja, którego poprowadzą aktorzy i tancerze z zespołu.

Głównym punktem uroczystości będzie koncert najpiękniejszych utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu pianisty i kompozytora Konrada Biniendy z Cleveland, Ohio.

Przewidziana jest loteria, w której można będzie wylosować DVD i bilety do filharmonii na koncert Chicagowskiej Orkiestry Symfonicznej.

Udział w uroczystości jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich.

Chopin Garden znajduje się w Parku Granta przy Michigan Avenue i 11th Street, w pieszej odległości od miejsca zakończenia parady.

Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.chopingarden.com .

O czym zawiadamiaja wspolpracownicy- wolontariusze i

Wojciech (Voytek) Putz, prezes Chicago Chopin Foundation,

tel. 708-447-4807, voytekputz@chopingarden.com

 

https://www.facebook.com/events/427246387448003/

Foto: pl.wikipedia.org

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: