Szkoły placówkami politycznej propagandy

3
243

Minister Edukacji podpisała podstawę programową dla szkół. To dokument polityczny. Uczeń szkoły podstawowej będzie wiedział mniej niż, w czasie przed reformą. Ministerstwo obawia się młodzieży, która myśli, a już nie daj Boże jeszcze samodzielnie zacznie wyciągać wnioski. Takich zbrodniczych zachowań młodzież należy oduczyć. To cel całej reformy, który mamy nadzieję, nie zostanie osiągnięty.

Zaproponowana przez resort oświaty podstawa ma wykształcić “człowieka biernego, posłusznego, poddającego się poleceniom z zewnątrz”. – Uczeń ma wymienić, wyrecytować regułkę, odpisać to, co przedstawił mu nauczyciel. Nie ma analizować, nie ma porównywać, nie ma wyciągać wniosków, nie ma stawiać własnych ocen.

Podstawa programowa z historii jest zupełnie beznadziejna, takie historyczne bezmózgowie, całkowicie bezrefleksyjne. Pani minister i rząd PiS nie lubią także matematyki. Wyleciały funkcje, No pewnie, matematyka to nauka niebezpieczna, ktoś policzy i jeszcze dojdzie do wniosku, że Plan Morawieckiego nie trzyma się kupy.

 

 

Jest polityczna i w zakresie kształtowania postaw i wartości, i w zakresie treści nauczania, także w zakresie sposobu uczenia i ograniczania swobody nauczyciela i w zakresie celu jaki PiS chce osiągnąć” – podkreśliła na briefingu prasowym w Sejmie wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży posłanka Krystyna Szumilas. Rozporządzenie w tej sprawie podpisała we wtorek minister edukacji Anna Zalewska.

Szkoła w tej reformie przestaje być placówką, która uczy myślenia, uczy posługiwania się narzędziami umożliwiającymi zrozumienie świata.  Nic z tych rzeczy. To może dlatego w podstawie programowej nie ma Marii Skłodowskiej Curie, gdyż była zbyt niezależna.

Jak w czasach komuny nauczyciel straszony jest wizytatorami sprawdzającymi, czy aby w trakcie lekcji nie padają jakieś treści zasłyszane jak kiedyś w Wolnej Europie, dzisiaj w TVN – na przykład.

Czytając podstawę programową, tutaj w redakcji Progressu odnosiliśmy wrażenie, że dobry uczeń uczeń powinien chodzić na miejski, zbiorowy różaniec i z puszką zbierać datki, dla ciągle finansowo niezaspokojonego pana Tadeusza Rydzyka.

Wideo1 : platformawideo

Wideo 2: wSensie.tv

Foto: iBedeker

3 Komentarze

  1. “nie ma Marii Skłodowskiej Curie, gdyż była zbyt niezależna.”
    Ilu Polaków wie, że ta wielka uczona nigdy nie ochrzciła swoich dzieci?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: